Ciągle mam ochotę na surowe wołowe mięso i mleko. Prawdę mówiąc czasami jestem w stanie nie jeść nic

2 odpowiedzi
Ciągle mam ochotę na surowe wołowe mięso i mleko. Prawdę mówiąc czasami jestem w stanie nie jeść nic innego przez tydzień. Nie czuję ochoty na słodycze, owoce, na produkty mleczne - poza mlekiem. Do tego nie czuję pragnienia. Prawie nie piję - nie tylko wody ale też herbaty, kawy, soków. Są dni kiedy wypijam rano kawę i dopiero pod wieczór herbatę. I nie czuję pragnienia.
Dodam że mam niedoczynność tarczycy i lekką anemię, poza tym wyniki w normie, nawet niektórych witamin mam za dużo. Co to może oznaczać?
Dzień dobry,
niestety długotrwała dieta monotematyczne jednak może przyczynić się do niedoborów w organizmie. Do tego zbyt mała ilość płynów zwłaszcza latem doprowadzić może do odwodnienia i dodatkowo do zaburzonej pracy nerek. Myślę, że organizm przyzwyczaił się do zaistniałej dłużej panującej sytuacji. Należy jednak starać się te płyny uzupełniać.pomocne może okazać się włączenie w telefonie przypomnienia w odstępach 2h. Najlepiej wybierać wodę średniozmineralizowaną i herbaty bez cukru. W kwestii ochoty na mięso to domyślam się ze może to być związane z występującą anemią. Nie oznacza to jednak, że duża ilość mięsa jest wskazana. Oprócz żelaza ma też dużą ilość tłuszczów nasyconych, które w nadmiarze przyczyniają się do rozwoju chorób układu krążenia, otyłości czy zaburzeń hormonalnych. Jednak by powiedzieć coś więcej musiałabym przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowy dlatego tez zapraszam na wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie, zdarza się, że gdy przez dłuższy czas za mało pijemy wyłącza się układ pragnienia w mózgu i nie odczuwamy pragnienia, mimo że potrzebujemy pić około 30-35 ml wody na kg masy ciała. Myślę, że po pierwsze musi Pani odblokować swój układ pragnienia przez picie systematycznie wody przez cały dzień (np. dwa łyki co 20 minut), po miesiącu lub paru miesiącach, pragnienie powinno pojawiać się samo. To bardzo ważne gdyż przy permanentnym, długo utrzymującym się odwodnieniu narażamy się na zatrucie w skutek nagromadzenia toksycznych produktów przemiany materii, w tym witamin rozpuszczalnych w wodzie (ich nadmiar również jest toksyczny) oraz obciążamy nerki. Ubytek wody w organizmie wynoszący tylko 2% masy ciała pogarsza ogólną wydolność psychofizyczną, objawiając się przewlekłym zmęczeniem, bezsennością, pogorszeniem koncentracji, bólami głowy, przesuszeniem skóry, a nawet kłopotami z trawieniem. Niedobór rzędu 10% masy ciała wywołuje osłabienie, kłopoty z oddychaniem i ciśnieniem krwi oraz wydzielaniem śliny. Oprócz wody godnymi polecenia napojami są napary owocowe i lekkie herbatki ziołowe. Świetnie nawadniają też soczyste owoce takie jak arbuz, jabłka, truskawki. Proponowałbym urozmaicić dietę wprowadzając przede wszystkim więcej warzyw i owoców. Przy anemii, nawet ciężkiej niezastąpiony jest sok z kiszonych buraków, który ma świetne właściwości krwiotwórcze. Mięso można ograniczyć do 3 porcji tygodniowo.
Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera dietetyk kliniczny

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.