Ciąża a leki

8 odpowiedzi
Mam pytanie, mam 30 lat obecnie jestem w 14 tygodniu ciąży, od października do 15 stycznia leczona byłam symla 25mg,kefrenex 25mg i parogen25mg, z powodu ciąży musiałam odstawić leki, do pewnego momentu było dobrze ale mam niestety trochę teraz pod górkę, jestem sama z dwójką dzieci i trzecie w drodze mąż jest za granicą mam sporo na głowie problemów a do tego jeszcze matkę ktora próbuje ułożyć mi życie i zaplanować każdy dzień z nią oczywiśćie, szczerze już powoli nie wytrzymuję tego są momenty kiedy chodzę i płaczę w nocy mam koszmary senne przez to że ona gada głupoty że musi z sobą skończyć itp, brakuje mi siły próbuje się odciąć od niej, a na dodatek to już wogóle nic mi się nie chce jestem zmęczona całą sytuacją że wszystko mnie denerwuje nawet moje dzieci czasami :( proszę o pomoc czy ja mogę dostać jakieś leki na uspokojenie czy kobieta w ciąży jest skazana sama na siebie ?
Oczywiście, że nie jest Pani skazana sama na siebie, wymaga Pani w tej szczególnej sytuacji znacznie większej uwagi ze strony bliskich oraz leczącego Panią lekarza. Odstawienie leków w ciąży jest najczęściej uzasadnione, ale nie zawsze konieczne. Analiza bilansu ryzyka ma charakter indywidualny, zależy od wielu czynników,np. zdiagnozowanej choroby, jej dotychczasowego przebiegu i nasilenia, ryzyka wynikającego z niestabilności stanu psychicznego pacjentki, zaawansowania ciąży i jej przebiegu, rodzaju zastosowanych leków , z których większość kwalifikuje się do tzw. kategorii C , czyli takich co do których dostępne są pewne dane związane z potencjalnym ryzykiem dla płodu. Reasumując : istnieje możliwość stosowania odpowiednich leków, wymaga to jednak wnikliwej analizy ze strony psychiatry, należy również rozważyć niefarmakologiczne formy terapii. Pozdrawiam,MK.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Potrzebuję dokładnego badania psychiatrycznego. Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu.

Pozdrawiam serdecznie .
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzien dobry

w obecnej sytuacji potrzebuje Pani przede wszystkim PSYCHOTERAPII!!

Z poważaniem
M.Skarbek
Przede wszystkim potrzebna jest Pani psychoterapia. Musi Pani nauczyć się stawiać granice innym, dbać o siebie, swoje potrzeby. Jeśli chodzi o leki: kobiety w ciąży sporadycznie przyjmują leki psychotropowe, jeśli jest to naprawdę niezbędne. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry.
Witam Panią. Myślę,ze w Pani przypadku w pierwszej kolejności należy skorzystać ze wsparcia psychologa, psychoterapeuty, który pomoże Pani radzić sobie z napięciami dnia codziennego, poukładać relację z matką. Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne w ciąży, to na tym etapie ciąży można zastosować sertralinę. Namawiam Panią do konsultacji z psychiatrą, który oceni, czy leczenie farmakologiczne jest rzeczywiście bezwzględnie konieczne. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Leczenie psychiatryczne kobiety w ciąży stanowi wyzwanie i nie jest to prosta sprawa. Zawsze konieczne jest przeanalizowanie stosunku ryzyka stosowanego leczenia względem możliwej poprawy. Ważne jest dokładne zbadanie pacjentki. Nie jestem w stanie Pani odpowiedzieć na stawiane pytania, nie badając Pani. Zachęcam do zgłoszenia się do psychiatry i przedyskutowania z nim możliwych opcji leczenia. Pozdrawiam!
Witam, niewiele preparatów niestety dozwolonych jest w trakcie ciąży i należy pobierać je po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Proszę zatem zgłosić się do specjalisty, warto również zasięgnąć pomocy psychologicznej. Pozdrawiam
Witam, wszystkie leki psychotropowe podzielone są na kilka grup: takie, które wciąży są przeciwskazane, gdyż mogą niekorzystnie wpływać na płód, takie, które są niewskazane i kolejna grupa- leki, co do których nie zaobserwowano ewidentnych szkodliwych następstw dla płodu. Zapewne leczący Panią psychiatra dokona takiej modyfikacji farmakoterapii, aby z jednej strony ustabilizować Pani stan psychiczny, a z drugiej nie zaszkodzić rozwijającej się ciąży. Sa pewne określone zasady, procedury dotyczące bezpiecznej farmakoterapii u kobiet w ciąży. Proszę porozmawiać o tym ze swoim psychiatrą. Życzę szczęśliwego rozwiązania i pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.