ciśnienie a prestarium

1 odpowiedzi
Leczę sią na nadciśnienie.Biorę lek prestarium 5mg rano....Wieczorem ciśneinei sie podnosiło..A rano jest wysokie.Dodano mi 1/2 prestarium wieczorem.I wszystko jest fajnie.Ale czesto spada mi wartość cisnienia do 99/65.....a nawet zdarzyo się 90/48...Tylko raz ale zaniepokoiłam się,bo przy tym arytmia serca byłą......Jak to rozumieć.Proszę o pomoc...
Wartość docelowa ciśnienia tętniczego podczas leczenia wynosi 140/90mmHg w pomiarach w gabinecie lekarskim i średnio 135/85mmHg w kolejnych pomiarach domowych. Nie ma konieczności obniżania ciśnienia tak intensywnie jak podaje pani w pytaniu. W doborze właściwego leku oprócz wartości ciśnienia tętniczego istotne są wartość tętna oraz występowanie chorób towarzyszących, które mogą mieć wpływ na wybór leku. Można połączyć dwa leki o różnym mechanizmie działania i różnym czasie działania obniżającego ciśnienie i zastosować jedną tabletkę preparatu złożonego rano, oczekując całodobowej kontroli ciśnienia tętniczego bez epizodów hipotensji. Można połączyć perindopril (czyli wspomninane przez Panią Prestarium) z indapamidem lub bisoprololem lub amlodypiną w zależności od indywidualnej sytuacji klinicznej,