Co jeśli w związku jest namiętność, dużo erotyki, żona jako pasja, ale jeśli chodzi o wiarę, sumieni

3 odpowiedzi
Co jeśli w związku jest namiętność, dużo erotyki, żona jako pasja, ale jeśli chodzi o wiarę, sumienie, zrozumienie siebie nawazajem, to od strony żony słabo. Czy to będzie już tak na stałe, czy można coś zmienić?
Warto się zastanowić w takim przypadku nad wspólnym podjęciem terapii małżeńskiej, która ułatwi poznanie swoich wzajemnych potrzeb i oczekiwań oraz pozwoli na wypracowanie kompromisów. Pozdrawiam

Kwestie wiary, sumienia i zrozumienia siebie nawzajem są istotne dla wielu osób w związku, a ich brak może stwarzać trudności. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na te obszary i różnić się w zależności od jednostek i kontekstu.

Jeśli zauważasz, że brak zgodności w tych obszarach wpływa na waszą relację, istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby popracować nad tym:

Komunikacja: Kluczowe jest rozmawianie o swoich przekonaniach, wartościach, wierzeniach i oczekiwaniach w obszarze wiary i sumienia. Ważne jest, aby otwarcie wyrazić swoje uczucia i zrozumieć perspektywę drugiej osoby. Stosowanie empatii i wysłuchanie partnera może pomóc w budowaniu większego zrozumienia.
Szukanie wspólnego gruntu: Jeśli istnieją różnice w obszarze wiary, można poszukać wspólnego gruntu i wartości, które obaj partnerzy podzielają. Wspólne zainteresowania, cele i wartości mogą służyć jako punkt wyjścia do budowania więzi i zrozumienia.
Szukanie wsparcia: Jeśli obszary wiary i sumienia są dla was istotne, można rozważyć skorzystanie z pomocy terapeutycznej, takiej jak terapia par. Terapeuta może pomóc w nawigowaniu po trudnościach i znalezieniu konstruktywnych sposobów na porozumienie się nawzajem.
Ważne jest również zrozumienie, że każdy związek jest unikalny i nie ma jednego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla wszystkich. Czasami różnice w obszarze wiary i sumienia mogą stanowić wyzwanie, które wymaga kompromisów i otwartej komunikacji.

Jest istotne, aby obie strony były gotowe do pracy nad związkiem i dążyły do zrozumienia siebie nawzajem. Jeśli obaj partnerzy są otwarci na rozmowę, wzajemne wsparcie i kompromisy, możliwe jest wprowadzenie pozytywnych zmian w tych obszarach i budowanie zdrowszej relacji.
Sugeruję wizytę: Terapia par - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uważam, że warto omówić temat na terapii dla Par. Pozdrawiam serdecznie