Co ma wplyw na to,co czlowiek pod wplywem srodkow odurzających (narkotyków) mówi podczas tzw fazy? S

6 odpowiedzi
Co ma wplyw na to,co czlowiek pod wplywem srodkow odurzających (narkotyków) mówi podczas tzw fazy? Spotkalam sie z tym,ze ludzie mowia kompletne glupoty,co ma na to wplyw?
Jest to wieloczynnikowe. Zależy od danego człowieka, jego osobowości, indywidualnej wrażliwości na daną substancję, jej ilość, typ itd. Ogólnie zażywanie wszelkiego typu "środków odurzających (narkotyków)" jest niebezpieczne dla zdrowia i życia ( szczególnie w dobie tzw. dopalaczy). Substancje takie mogą nawet indukować (min.) choroby psychiczne typu schizofrenicznego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie wiem! Nie zajmuję się badaniami narkotyków i ich wpływu na człowieka. Jestem lekarzem.
Pozdrawiam
Witam, przyjmowanie substancji psychoaktywnych zawsze wiąże się z ryzykiem utaty kontroli zarówno nad tym, co się mówi jak i nad tym co się robi, stąd zachowania zagrażające sobie bądź otoczeniu, albo co może nie tyle niebezpieczne, ale przykre na pewno, że ktoś to nagra i rozpowszechni. Przestrzegam. Substancje psychoaktywne zaburzają kontakt logiczny z otoczeniem - stąd wypowiedzi chaotyczne, z porwanym wątkiem, sprawiające wrażenie przypadkowych i kompletnie niespójnych, co miała Pani okazję zaobserować. Pozdrawiam.
Dzień dobry
to jest pytanie na dłuższą rozmowę. Po odpowiedź proszę umówić się na wizytę do psychiatry lub terapeuty uzależnienień.
Z poważaniem
M.Skarbek
Narkotyki, alkohol, leki (psychotropowe) i dopalacze to substancje psychoaktywne. Każda z nich zawiera związki chemiczne wpływające na pracę mózgu. Oznacza to, że zmieniają one postrzegania rzeczywistości: inaczej odbiera się wówczas impulsy, zmianiają się emocje, podejmuje się inne decyzje. Substancje psychoaktywne oddzialują też na kompleksy, hamulce wewnętrzne, ambicje. Blokując jedne i wyolbrzymiające inne elementy osobowości powodują że osoba pod ich wplywem zmienia swoje zachowanie, wypowiedzi i reakcje.
Na nasze uczucia, postrzeganie świata, a co za tym idzie i decyzje (w tym wypowiedzi) mają substancje psychoaktywne zawarte w narkotykach, lekach czy dopalaczach. Pod ich wpływam mózg człowieka zaczyna inaczej pracować. M.in. zaczynamy przeceniać swoje możliwości inaczej postrzegamy zagrożenia, tłumimy lub wyolbrzymiamy lęki i zahamowania. Dalej to już prosta droga do nielogicznych, bezsensownych wypowiedzi lub zachowań. Sytuację można porównąć do zawirusowania komputera.
Izabela Kuminiak

Eksperci

Jan Strawa

Jan Strawa

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Iwona Kubis

Iwona Kubis

Psycholog

Żabia Wola

Przemysław Mieszkowski

Przemysław Mieszkowski

Psycholog

Świdnica

Anna Malesa

Anna Malesa

Psychoterapeuta

Warszawa

Magdalena Dorau

Magdalena Dorau

Psychoterapeuta

Łódź

Malwina Napiórkowska

Malwina Napiórkowska

Psycholog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 80 pytań dotyczących usługi: narkomania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.