Co ma zrobić osoba, która chce normalnie rozładowywać popęd seksualny przez seks, a religia na to ni

3 odpowiedzi
Co ma zrobić osoba, która chce normalnie rozładowywać popęd seksualny przez seks, a religia na to nie pozwala wcale? (Sytuacji gdy osoba wierząca nie chcę zmieniać religii ani postaw seksualnych jednak to wywołuje problemy)
Witam! Postawione pytanie, jest pytaniem bardzo dobrym, ale również niezwykle trudnym. Niełatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wybór między popędem seksualnym a religią. W takiej sytuacji warto spojrzeć na to trochę z perspektywy "straty". To znaczy, że trzeba coś stracić, by móc coś zyskać. Czyli rezygnuję np. ze stosunków seksualnych przed ślubem na rzecz wierności zasadom religijnym. Bądź rezygnuję z określonych zasad religijnych, na rzecz realizacji naturalnej potrzeby człowieka, czyli popędu seksualnego. Pogodzenie się ze stratą jednego na rzecz drugiego wydaje się abstrakcyjne, ale jest możliwe. Nie chodzi by całkowicie odrzucić jedno lub drugie, ale by się z tym zmierzyć, skonfrontować i dokonać pewnego wyboru bądź próbować mimo wszystko to w jakiś sposób pogodzić :)
Pozdrawiam ciepło i zapraszam,
Patryk Czyż

Dzień Dobry, polecam omówić ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie
Kiedy religia zabrania działania, które jest naturalnym popędem, jak seks, może to prowadzić do konfliktu wewnętrznego i problemów emocjonalnych. Rozmowa z duchowym przewodnikiem lub liderem religijnym może dostarczyć wglądu w to, jak w religii można odnaleźć równowagę między osobistymi potrzebami a religijnymi zasadami. Często możliwe jest znalezienie duchowych narzędzi, które pomogą w radzeniu sobie z napięciem. Można poszukać alternatywnych sposobów na rozładowanie popędu seksualnego, które są zgodne z Państwa przekonaniami. To może obejmować rozwijanie innych pasji, aktywności fizycznej, medytacji czy pracy nad relacjami emocjonalnymi. Ważne jest, aby podejść do tego procesu z cierpliwością i otwartością, starając się znaleźć rozwiązanie, które będzie zgodne z Państwa wartościami oraz zdrowiem emocjonalnym.