Co mężczyzna ma zrobić żeby zaakceptować swoją stereotypową kobiecą część, której się wstydzi i któr

2 odpowiedzi
Co mężczyzna ma zrobić żeby zaakceptować swoją stereotypową kobiecą część, której się wstydzi i która wypiera, tłumi. Mam na myśli wrażliwość, czułość. To jedno pytanie. Czy jak mężczyzna pragnie kobiety despotycznej a jest demokratyczny to ma się wyzbyć tych pragnień czy je tolerować, czy może tak wybrać aby tego nie czuć? Czy też może pragnienie kobiety despotycznej to jest ukryte pragnienie decyzyjności, które są stłumione?
Dzień Dobry,
Jeśli dobrze Pana zrozumiałam prawdopodobnie reprezentuje Pan jeden z czterech podstawowych typów osobowości który charakteryzuje się m. in. dużą: wrażliwością, empatią, relacyjnością. Ten typ osobowości lgnie do osób wysoko funkcjonujących, którzy dla nich będą jakiegoś rodzaju przewodnikami. Warto zdiagnozować swój typ osobowości i poszerzyć swoją świadomość co do mechanizmów funkcjonowania i zastanowić się nad obszarami do rozwoju. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz

Najlepszym sposobem na zaakceptowanie czegoś jest... zaakceptowanie tego ;)
Proszę poszukać na YouTube wystąpień Pani Brene Brown. Ona mówi o wrażliwości i może powie coś, co Pana przekona.
Proszę też wypisać te wszystkie "stereotypowo kobiece cechy" (podał Pan 2, ale może jest ich więcej, a może nie - nie wiem) i proszę się zastanowić:
- jakie one dają Panu korzyści
- jakie niosą wady
i zrobić bilans.
Do tego proszę sobie wyobrazić że ktoś atakuje te Pana cechy - w sensie wypowiada jakieś zdania, które deprecjonują te cechy. Potem proszę ułożyć te zdania od takich najbardziej lajtowych do najmocniejszych. I na koniec proszę się zastanowić jakby Pan się zachował / odpowiedział na takie ataki.

Niczego proszę się nie wyzbywać. Proszę być świadomym swoich pragnień i ewentualnych sprzeczności z Pana światopoglądem. Proszę obserwować jak się Pan czuje w relacjach z mniej lub bardziej despotycznymi kobietami. Niczego proszę nie tłumić, nie odrzucać. Tylko obserwować i starać się zrozumieć co się dzieje w Pana głowie.