Co może być powodem bólu oczu?

4 odpowiedzi
Witam,
moim problemem od kilku lat jest ból oczu (jest to ból który mogę opisać jako miażdżący, wypychający od tylnej części, z uczuciem ciężkości powiek, z nadwrażliwością na światło, utrudniający patrzenie w górę, a nawet po lini poziomej). Choroby oczu były wykluczone na wizytach lekarskich. Ciśnienie w oku prawidłowe. Proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłu gdzie się udać, aby uzyskać jakąkolwiek pomoc.
Dziękuję za pytanie. Przepraszam za brak kontaktu, wynikało to zobowiązań zawodowych. Proszę o informację, czy nadal chce Pan/Pani uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie

Czy było badane dno oka z rozszerzeniem źrenic kroplami? Ewentualnie badanie USG galek ocznych i oczodołów? Jesli nie to napewno trzeba wykonać badanie dna oka, umożliwi ono ocenę "wnętrza oczu" oraz dokładny pomiar wady wzroku - moze sie okazać ze jest "ukryta" wada wzroku lub noszone przez pana/panią okulary nie są odpowiednie. Jesli ból ma charakter suchości, pieczenia piasku to warto stosować krople nawilżające bez konserwantów.
Dzień dobry. Sporo wymienionych objawów może wskazywać na jaskrę . Bardzo często zdarza się , że ciśnienie w oczach jest prawidłowe a mimo to dochodzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego , będącego istotą choroby. Uważam ,ze należy dokładnie zbadać dno oczu ocenić wygląd tarczy nerwu wzrokowego i jeśli jest jakakolwiek nieprawidłowość rozszerzyć diagnostykę o badania HRT , GDX . Trzeba też wziąć pod uwagę migreny i stany zapalne zatok. Pozdrawiam i życzę powodzenia Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador ul.Wiejska 20 Warszawa
Witam potrzebna byłaby diagnostyka oczodołu np rtg oczodołu ewent. Rezonans magnetyczny głowy i oczodołów . Ważne są również hormony tarczycy. . Pozdrawiam