Co może powodować bardzo gęstą ślinę w gardle?

2 odpowiedzi
Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo gęstą ślinę w gardle, ostatnio nawet gardło boli. Mam też wrażenie, że coś w tym gardle jest. Byłem u lekarza w mojej miejscowości w listopadzie, ale badania wyszły ok, a problem mam nadal. Jest jakiś sposób by dowiedzieć się jaki może być powód takiej dolegliwości?
Witam
Najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości jest suchy zanikowy nieżyt błony śluzowej gardła - warto spróbować pić kilka razy dziennie miksturę: sok z aloesu + oliwa z pestek z winogron + sok z cytryny + odrobina miodu; jeśli to nie pomoże wskazana wizyta u laryngologa
Pozdr
Stanisław Nitek

Witam!
Odnośnie odczucia przeszkody krtani/gardle/przełyku- może wiązać się z tzw. zwiększonym czynnościowym napięciem mięśnia pierścienno-gardłowego?z suchym zanikowym nieżytem błony śluzowej - Kserostomią - suchośc błony śluzowej, refluksem przełykowo-gardłowym?
Należy spożywać około 2-2,5 l płynów niegazowanych, unikać pikantnych potraw oraz produktów mogących być przyczynną refluksu żołądkowo-przełykowo-gardłowego.
Konieczna wydaje się ocena kliniczna uzupełniona o ewentulane badanie Endoskopowe górnych dróg oddechowych oraz górnego odcinka drogi pokarmowej, USG tarczycy, pobranie materiału do badania mikrobiologicznego?
W przypadku pytań wątpliwości służę pomocą!
Pozdrawiam.