Co może powodować drganie obrazu i światłowstręt?

2 odpowiedzi
Mam pewne dolegliwości i przypuszczam, że neurologiczne. Drga mi obraz przed oczami jakby ktoś co milisekundę gasił i zaświecał światło. Mam lekki światłowstręt. W nocy jest to bardziej widoczne, obraz migocze i emanuje, pojawiają się liczne białe kropki w polu widzenia gdy kładę się spać. Gdy jest kompletna cisza piszczy mi w uszach. W dzień też czasem się to zdarza. Gdy spoglądam w lustro jedna źrenica wydaje się większa od drugiej. Okulista robił mi różne badania razem z oct w celu wykluczenia jaskry i stwierdził, że nie jest to problem okulistyczny, a neurologiczny. Już mam umówiona wizytę u neurologa jakie badania powinien przeprowadzić? Czego się spodziewać?
Drogi Pacjencie, zgodnie z prośbą o odpowiedź odpowiem, ale wydaje mi się, że nieco przecenia Pan/Pani moje możliwości. Po pierwsze - będę się starał robić to po kolei. Mam rozumieć, że w nocy kiedy jest zupełnie ciemno to ww objawy powiedzmy oczne, są bardziej nasilone? (A z kolei ,,cisza piszczy w uszach" - to wymaga oczywiście konsultacji otolaryngologa). Natomiast ten obraz w lustrze ... ,,czasem jedna źrenica wydaje się większa od drugiej" - przecież oglądał to lekarz okulista? Jest asymetria, czy jej nie ma? I czy jest trwała, czy rzeczywiście występuje tylko czasem? Medycyna zna bardzo różne przypadki - anizokoria jest także zjawiskiem dość pojemnym - ale medycyna jest nauką bardzo konkretną - jest objaw czy go nie ma (nie może być ,,wydaje się"), może być niestały, i to jest też jakaś sugestia.... Natomiast na ostanie dwa pytania nie mogę odpowiedzieć, ponieważ one zawierają prawie cała wiedzę neurologiczną: 1) jakie aspekty badania są ważniejsze, a jakie mniej, to okazuje się w trakcie badania - to jest związane z konkretnym obrazem chorobowym u badanego pacjenta, i 2) czego się spodziewać? Rzetelnego rozpoznania problemu i odpowiedniej celowanej na przyczynę terapii. Życzę aby okazało się, że opisane objawy nie mają podłoża organicznego. Andrzej Żytkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
na podstawie tak krótkiego opisu i bez badania trudno myśleć o czymś konkretnym. na pewno nie zaszkodzi MRI mózgu i badanie EEG.

Eksperci

Jan Grzeszkowiak

Jan Grzeszkowiak

Okulista

Poznań

Beata Stasiak-Chojnacka

Beata Stasiak-Chojnacka

Okulista

Warszawa

Nestor Nestoros

Nestor Nestoros

Okulista

Warszawa

Aleksandra Kuska-Grządziel

Aleksandra Kuska-Grządziel

Okulista

Kraków

Teresa Lontkowska

Teresa Lontkowska

Okulista

Opole

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 34 pytań dotyczących usługi: wady wzroku
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.