Co może powodować nadmierną senność w ciągu dnia?

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Może Pani będzie w stanie odpowiedzieć, co mi dolega.

Na początku dodam, że zawsze byłem zmęczony, rodzina, jak i ja, kojarzyliśmy to z lenistwem. Zawsze lubiłem spać, sypiam codziennie co najmniej 8 godzin, do tego dochodzą drzemki w ciągu dnia, a mimo wszystko, od ponad pół roku towarzyszy mi uczucie ciągłego zmęczenia.

Rok temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową (już wyleczoną). Najpierw byłem leczony przez 3 miesiące „paroksetyną”, ale zmieniono mi leki na fluoksetynę (bo po 2 miesiącach leczenia „paroksetyną” senność, która towarzyszyła mi zawsze, urosła do niebotycznych rozmiarów). Niestety, również podczas przyjmowania tego leku towarzyszyła mi nadmierna senność.

Obydwa leki bardzo dobrze podziałały na nerwicę i w końcu mogłem przestać je brać. Senność jednak się utrzymywała. Po półtora miesiąca znowu odwiedziłem psychiatrę, dostałem bupropion, który miał mnie aktywizować. Nic takiego się jednak nie stało, po miesiącu odstawiłem lek.

Udało mi się dostać parę tabletek modafinilu i dopiero ten lek mi naprawdę pomógł. Niestety, skończył się, a z tego, co wiem, jest w Polsce bardzo trudno dostępny i bardzo drogi.

Teraz wspomagam się guaraną, która jednak działa na granicy placebo.

Co mi może być?
Witam.
Nic Pan nie pisze czy była przeprowadzona diagnostyka internistyczna. Senność może wynikać z niskiego ciśnienia, anemii, zaburzeń hormonalnych itd...
Nie jestem też do końca przekonana czy nerwicę czy też inne tego typu zaburzenie można wyleczyć w ciągu 3 miesięcy. Ogólna zasada jest taka, że leczenie kontynuuje się co najmniej pół roku po uzyskaniu poprawy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.