Co oznaczają te wyniki: EBV (EBNA-1) - reaktywny (+) W celu ustalenia stadium zaka enia EBV, te

1 odpowiedzi
Co oznaczają te wyniki:
EBV (EBNA-1) - reaktywny (+)

W celu ustalenia stadium zaka enia EBV, test EBV VCA IgG oraz EBV EBNA IgG nale y stosowa w poł czeniu z testem EBV IgM, a wyniki interpretowa z uwzgl dnieniem objawów klinicznych,i wywiadu medycznego.

Przeciwciała IgM przeciwko EBV -

niereaktywny (-)

W celu ustalenia stadium zaka enia EBV, test EBV IgM nale y stosowa w poł czeniu z testem EBV VCA IgG oraz EBV EBNA IgG, a wyniki interpretowa z uwzgl dnieniem objawów klinicznych,i wywiadu medycznego.

EBV (VCA) - Wynik reaktywny (+)
Bylam u 3 lekarzy I żaden mi jasno i zrozumiałe nic nie powiedział tylko domysły to zn. raczej nie było wirusa , raczej nie jest zinfrkowany. To jest był ten wirus czy nie. Jeśli można to bardzo proszę o konkretną odpowiedź.
Z poważaniem
Iwona Balcerzak
Na podstawie badań serologicznych czyli IgG i IgM można jedynie powiedzieć jak organizm odpowiada na wirusa. Niereaktywny wynik przeciwciał IgM nie wskazuje na aktywne zakażenie, a obecność IgG że pacjent miał kontakt z wirusem w przeszłości.
Co jednak podkreślam raz jeszcze to badania które nie mówią wprost o obecności wirusa lub jego braku a jedynie o REAKCJI ORGANIZMU człowieka. I taka reakcja może być np opóźniona a więc nie wszystkie przeciwciała od razu są reaktywne.
Jedynym twardym dowodem na zakażenie jest DNA EBV czyli badanie na samego wirusa (jest albo nie ma).