Co robić gdy moja 18 letnia córka zaczęła przechodzić okres buntu? Nie wraca do domu. Ucieka z lekcj

2 odpowiedzi
Co robić gdy moja 18 letnia córka zaczęła przechodzić okres buntu? Nie wraca do domu. Ucieka z lekcji. Nie chce się uczyć. Leży przed telewizorem i je albo siedzi z słuchawkami i telefonem jak jej przemówić do rozumu?
Dzień dobry,

Myślę, że w tym przypadku wskazany byłby kontakt z psychologiem. Jednak proszę pamiętać, że pełnoletnia córka ma w tej kwestii prawo wyboru. Proszę spróbować porozmawiać z córką, ale nie oceniać tego co robi. Można tu powiedzieć o swoich uczuciach, zmartwieniu, zapytać o przyczyny, potrzeby i dać przestrzeń. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie "jak przemówić córce do rozumu", jednak skupiłbym się na znalezieniu przyczyny jej buntu.

Pozdrawiam serdecznie

Kamil Krupski

Okres buntu w wieku 18 lat to dość częsty etap rozwoju młodych ludzi, jednak oczywiście może być trudny dla rodziców. Spróbuj nawiązać otwartą i szczerą rozmowę z córką. Posłuchaj jej opinii i uczuć, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Ważne jest, aby dać jej przestrzeń do wyrażenia swoich myśli. Choć może to być trudne, staraj się zachować spokój w trakcie rozmowy. Unikaj krzyku czy wybuchów emocjonalnych, ponieważ to może zniechęcać do otwartej komunikacji.