Co robić gdy wiemy o zdradzie partnera?
7
odpowiedzi
Lęk przed zdradą towarzyszył mi od najmłodszych lat, ponieważ byłam świadkiem tego, jak rodzice się rozstawali, kiedy ojciec znalazł młodszą partnerkę. Zawsze więc bałam się tego, że spotka mnie to samo i będę cierpieć jak moja matka. Zastanawiam się, co robić, gdy partner zdradza, ponieważ podejrzewam, że sama stałam się ofiarą. Chciałabym wiedzieć, czy wyjawić mu, że wiem o innej kobiecie.
O ile dobrze zrozumiałam rozstanie rodziców utrwaliło w Pani silny lęk przed byciem zdradzoną i cierpieniem spowodowanym zdradą. Prawdopodobnie uczucie lęku jest powiązane z przekonaniami i założeniami na temat tego jak się ochronić lub jak uniknąć tego typu bolesnych przeżyć. Nie jestem jednak przekonana, czy dotychczas stosowane strategie faktycznie Panią chroniły. Jak sama pani Twierdzi istnieje prawdopodobieństwo, że mąż Panią zdradził i zastanawia się Pani czy i jak z nim o tym porozmawiać. Skoro tak się stało może pomogą Pani następujące pytania: Jak będę się czuła zatrzymując taką informację dla siebie i nie rozmawiając o tym z mężem oraz czy to ochroni mnie przed cierpieniem?
Pozdrawiam. A. J.
Pozdrawiam. A. J.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeżeli pisze Pani o swojej trudności w kategorii podejrzenia. W takich sytuacjach zwykle pojawia się lęk i niepokój związany z potencjalną niestabilnością sytuacji w związku. Być może warto byłoby, odpowiedzieć sobie na pytanie, " Jak długo chcę tolerować stan niepewności". Rozmowa z partnerem może wyjaśnić sytuację i spowodować jego uwrażliwienie na obszar Pani poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli zaś mowa jest o zdradzie jako fakcie, zwykle pomimo wielu różnej jakości rozwiązań, pozostaje rozstanie dające szansę na nowy początek dla obojga partnerów w innych relacjach lub podjęcie pracy nad naprawą relacji do czego niezbędna jest wola i zorientowanie na pozytywną wspólną przyszłość obojga partnerów. W tym przypadku wartym rozważania jest odpowiedź na pytanie: Czy lub jak długo chcę trwać w związku o takiej jakości lub czego potrzebuję aby ruszyć z miejsca?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, to o czym pani pisze to trudny dylemat na który nakładają się pani doświadczenia dziecięce i obecna sytuacja życiowa, która skłania do podejrzeń, że jest pani zdradzana. Warto również sprawdzić, skąd u pani przypuszczenie, że los pani matki powtórzy się w pani życiu. Zapraszam do kontaktu terapeutycznego.
Witam, wydaje się, że odpowiedź powinna być oczywista: po 1. tajemnica i niejasność, zwłaszcza moralna w związku obciąża wiedzących. stawia bariery i dodatkowo krzywdzi, po 2. każde wypowiedzenie prawdy ma większą szansę na oczyszczenie sytuacji między ludźmi, niż tkwienie w dwuznaczności i rozkroku moralnym, poznawczym.. Rozumiem jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana i jeśli Pani ma wątpliwości, czy skonfrontować partnera z prawdą, to ma Pani ku temu jakieś powody, Z chęcią bym je poznała. Dopiero wówczas, będę mogła odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zawsze warto rozmawiać z bliskimi sobie osobami (szczególnie z partnerem) o swoich uczuciach. Natomiast czy mówić o swoich podejrzeniach (nie wiem, na ile uzasadnionych?) - decyzję na pewno musi Pani podjąć sama. Myślę, że warto byłoby porozmawiać w gabinecie o całym Pani życiu, a o Pani związkach z mężczyznami (i małżeństwie) w szczególności.
Witam serdecznie, najistotniejszy jest tu lęk, odczuwany przez Panią od najmłodszych lat. Ważne jest to, czy Pani podejrzewa i czy wie Pani, że inna kobieta jest na pewno, czy ma Pani na to dowody? I ważne co dalej, jeśli to okaże się prawdą, jak i czy w ogóle wyobraża sobie dalsze życie. To ważne pytanie, które warto zadać sobie wcześniej. Trudno jest tak odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie, mając tyle tylko informacji. Najważniejsza jest w tym wszystkim Pani i jak Pani siebie traktuje, serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Dzień dobry. Rozwód rodziców może mieć wpływ na to, jak radzimy sobie w życiu dorosłym w relacjach partnerskich. Czasem pojawia się lęk. Zachęcam do konsultacji z terapeutą, który pomoże Pani nazwać i zrozumieć źródło swoich obaw, a także przyjrzeć się temu , co aktualnie Pani przeżywa. Pozdrawiam serdecznie
Podobne pytania
- Czy jest możliwe sporządzenie przez Panią opinii o dziecku do sprawy o zmianę nazwiska dziecka? Jak chce się nazywać, z czego to wynika, czy będzie to dla dobra dziecka itp
- Witam,Poszukuje terapeutki dla mojej autystycznej corki (niemal 4-latki). Corka posluguje sie jezykiem angielskim oraz polskim, dlatego chcialabym wiedziec, czy Pani rowniez wlada angielskim, aby moc wspolpracowac z dwujezycznym dzieckiem? Czy wizyty domowe rowniez wchodza w gre?
- Mam dwie bliżniaczki są wcześniakami skończyły roczek z jedną nie mam problemu z jedzeniem wszystko ładnie je za to druga nic sama nie chce wziąść do rączki i włożyć do buzi jak jej podam jedzenie do buzi to zje jak jej podam sztućce do rączki to odrazu wywala strasznie się martwię i nie wiem gdzie się…
- Witam serdecznie, od kilku lat borykam się z dyskopatia lędźwiową kręgosłupa, z roku na rok jest coraz gorzej. Od około roku mam problem ze swobodnym poruszaniem się. Po całym dniu spędzonym na nogach nie jestem w stanie swobodnie się podnieś, a ból cały czas się nasila. Od jakiegoś czasu zauważyłam…
- Dziękuję bardzo za odpowiedż.:)To zadzwonie by się umówić na wizyte mam nadzieje że problemów nie bedzie z terminami.
- WitamWstając rano po w pełni przespanej nocy mocnym snem, odczuwam bardzo intensywny kłujący ból w głębi łopatki, promieniujący przez bark, łokieć prawie do nadgarstka. Utrzymuje się od ponad 2h gdzie starałem się go delikatnie rozciągnąć ale bez skutecznie. Co to może być i co jest tego przyczyną ?…
- Dzień dobry pani Beato.Piszę pani że zajmuje się pani fobią społeczną a co z osobowością unikającą?Lekarzem nie jestem więc nie mnie tu oceniać lecz problemów z zachowaniem się w miejscu publicznym ale od zawszę miałem problem z nawiązywaniem przyjaźni i " uciekaniem " od znanych mi ludzi.Mam już dość…
- Dzień dobry. Piszę pani, że zajmuje się pani leczeniem fobii społecznej. A co z osobowości unikającą? Ja lekarzem nie jestem, ale to się mnie bardziej tyczy, bo jakichś lęków związanych z zachowaniem się w miejscu publicznym nie mam, ale od dziecka nie potrafię nawiązywać kontaktów z ludźmi, a tych,…
- Witam. Piszę z zapytaniem, czy sama myśl o pójściu do pracy (w ostatnim czasie atmosfera w pracy pogorszyła się) powodująca takie objawy jak stres, łzy, zdenerwowanie/poddenerwowanie, niechęć do wszystkiego może być spowodowana depresją? W domu, w pracy również zauważyli jak reaguję na pracę i stwierdzili,…
- Mam problemy z pornografią. Jest ona lekiem na wszystkie problemy. Ma to chyba podłoże behawioralne? JAk sobie z nią poradzić
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.