Co to może być?

4 odpowiedzi
Kobieta 21 lata, waga:54, wzrost:171

Od dwóch lat mam problemy zdrowotne. Początkowo osłabienie, zła forma, anemia, spadek wagi( zbyt szybki, prawdopodobnie spowodowany złą zmianą diety z braku wiedzy, nadmierną ilością wysiłku fizycznego) Od tamtej pory nie mam okresu(ginekologicznie wszystko okej). Waga pomimo powrotu do normalnego, zdrowego jedzenia waha się.
Problemy z usytuowanym bólem pod żebrami z prawej strony, brak apetytu, problemy z wypróżnianiem, odbijanie, spuchnięty brzuch, niestrawnosc po jedzeniu, czasami biegunki skłoniły mnie do wizyty u gastrologa.
Wynik gastroskopii: Przełyk: Wypust bez zmian. Linia na granicy fałdów żołądkowych.
Żołądek: jeziorko żołądkowe obfite z domieszką żółci. W inwersji okolica podwypustkowa i sklepienie prawidłowe. Śluzówka w sklepieniu, okolicy podwypustkowej, trzony i okolicy żołądka bez uchwytnych zmian. W antrum sluzówka równomiernie granulowana i zaczerwieniona. Oddźwiernik, opuszka częsc zstępująca dwunastnicy bez zmian.
Test urazowy: pozytywny hist-pat: nie pobierano
Diagnoza: Gastroskopia rumieniowo-grudkowa.
Zostało włączone leczenie bakterii Helicobakter Pyroli na 10 dni.

Niestety dolegliwosci związane z bólem po prawej stronie żeber utrzymują się, występują te same objawy. Czasami dochodzą zawroty głowy, ból głowy, krew z nosa, ból prawej ręki i nogi, szczególnie przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych. Do tej pory brak okresu. Mam zaniżone leukocyty, wizyta u hematologa zakończona pozytywnie. Ze względu na brak miesiączki i okresowe spadki wagi hematolog zaleciła ponowne badanie tarczycy. Wczesniejsze, ponad rok temu, wyglądało następująco:
FT 3 - 2.95 ( 3.13-6.76 pmol/l)
FT4 - 12,73 (12.0-22.0)
TSH 2.09 mlU/l (0,27-4.20)

Miałam robione USG, RTG klatki piersiowej - wszystko w normie.

Dodam, że jestem osobą mającą duży wysiłek umysłowy( studiuję dwa kierunki, non stop się uczę), stosunkowo nerwową, aczkolwiek pozytywnie nastawioną do życia :)
Ból przeszkadza mi w życiu codziennym. Co to może być? Koleżanka miała podobne objawy przy celiaklii, ale jak wiadomo każdy z nas jest inny. Zależy mi na poradzie do jakiego specjalisty się udać, gdyż nie mam czasu chodzić od lekarza do lekarza. Z góry dziękuję za każdą z odpowiedzi. :)
Z przedstawionych przez Panią danych wynika, że odwiedziła Pani już kilku lekarzy i wykonała istotne badania diagnostyczne. Ważne teraz wydaje się złożenie tych elementów w całość i uzupełnienie ich o wszechstronny wywiad i badanie ogólnolekarskie. Na tej podstawie lekarz będzie mógł zaproponować Pani swój pogląd na naturę problemu i wspólnie będziecie mogli ustalić optymalny sposób postępowania.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proponuję wizytę u endokrynologa a w dalszej kolejności gastrolog.
Witam serdecznie,
Zapraszam Panią na wizytę - proszę nie szukać pomocy wirtualnie. W Pani przypadku należy podejść holistycznie do organizmu.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski
Witam
Z podanych przez Panią informacji wynika, że zaczyna się u Pani niedowaga (Pani BMI wynosi 18, 47). Brak miesiączki może być wtórny do niedowagi, ale niekoniecznie (może występować również we wspomnianej przez Panią celiakii). W pierwszej kolejności proponowałbym wykonanie badania endoskopowego dwunastnicy z pobraniem wycinków celem oceny histopatologicznej -podejrzenie celiakii - oraz oznaczenie poziomu przeciwciał w surowicy krwi występujących w tej chorobie. Ponadto warto by było wykonać badania laboratoryjne w kierunku chorób układowych. W przypadku postępującego spadku masy ciała należałoby podjąć szybką diagnostykę w warunkach oddziału szpitalnego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.