Co to może być

21 odpowiedzi
Od kilku dni odczuwam silny ból dziąsła nie mam pojęcia czy może to zapalenie okostnej czy coś innego dodatkowo pojawiła się opuchlizna i podczas pukania w policzek odczuwam ból
Witaj,
Prawdopodobnie to zapalenie dziąsła spowodowane chorobą zęba-może ząb w tej okolicy był leczony kanałowo i doszło do reinfekcji albo złamania korzenia, a może było głębokie wypełnienie i miazga-czyli część ukrwiona i unerwiona obumarła i zapalenie przeszło do korzenia a później kości i w konsekwencji do dziąsła, a może to zapalenie dziąsła od osadu i kamienia. Możliwości jest wiele. Udaj się do dentysty, bo prawdopodobnie samo nie przejdzie. Powodzenia Aleksandra Bąk.

Dzień dobry, proszę zgłosić się do lekarza , trzeba zrobić zdjęcie RVG ,bo może to być przewlekłe zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam!
Są to typowe objawy zapalenia ozębnej. Proponuję jjak najszybszą wizytę u dentysty.
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Witam. Z opisu wynika,że wizyta w gabinecie jest potrzebna jak najwcześniej, by uniknąć nasilenia objawów. Leczenie przyniesie znaczną poprawę. Pozdrawiam.
Witam!
Takie objawy mogą manifestować się różnymi przyczynami. Bez badania podmiotowego i przedmiotowego nie mam możliwości udzielić trafnej, autorytatywnej odpowiedzi, diagnozy.
Bardzo proszę udać się do lekarza stomatologa w miejscu zamieszkania, gdzie zostanie Pani/Pan zbadany i zostaną wykonane odpowiednie zdjęcia rtg.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Najwyższy czas rozgościć się na fotelu
Dzień Dobry.

W opisywanej sytuacji najważniejsze jest wykonanie badania w gabinecie plus rtg.
Zlecenie leków na złagodzenie stanu ostrego i późniejsze podjęcie leczenia.
Diagnoza tylko po konsultacji w gabinecie.

Pozdrawiam z Katowic
Bazując na informacji zawartej w pytaniu nie jestem w stanie postawić diagnozy. Przede wszystkim zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza dentysty - należy dokładnie zbadać jamę ustną i wykonać badania radiologiczne, aby znaleźć przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Gdzie dokładnie zlokalizowany jest ból-czy przy którymś z zębów? Czy występują objawy ogólne tj. podwyższona temperatura? Czy utrudnione jest otwieranie buzi? Czy wykonywane było zdjęcie panoramiczne, jeżeli tak to kiedy?
Przyczyn takich objawów może być wiele: często dziąsło boli w okolicy wyrzynającego się zęba ( u dorosłych najczęściej ósmego-tzw. zęba mądrości).
Może też występować kieszonka przy zębie wyrzniętym. Przyczyna może dotyczyć pierwotnie dziąsła lub samego zęba - aby to ustalić konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Stempniewicz
Kłaniam się i dziękuję za zapytanie.
Niestety bez badania, ani na odległość nie możemy postawić diagnozy, ani (co ważniejsze) wdrożyć leczenia.
Zapraszam do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.
Witam. Prawdopodobnie któryś z zębów w opisywanej okolicy jest w stanie zapalnym. Opuchlizna świadczy zazwyczaj o ropnym zapaleniu. Sugerowalabym w miarę szybko udać się do stomatologa który podejmie decyzję o ewentualnej antybiotykoterapii i pomoże zlokalizować przyczynowego zęba który z pewnością wymaga leczenia
Witam, jest to prawdopodobnie ostry stan zapalny. Proszę zgłosić się do stomatologa na dokładniejszą diagnostykę i leczenie. Samo nie przejdzie. Pozdrawiam
Należy wykonać rtg zęba, w okolicy którego występuje dolegliwość. Poza tym konieczna będzie wizyta u stomatologa.
Proszę się jak najszybciej udać do lekarza stomatologa , najprawdopodobnie jest to odczyn na martwą miazgę zęba w tej okolicy . Otwarcie zęba przyniesie ulgę .
Pozdrawiam Anita Suska
Najlepiej zgłosić się do stomatologa, jeżeli są zęby w tej okolicy może być zapalenie okostnej lub zapalenie slinianki przyusznej
bez wizyty się nie obejdzie
Dzień dobry,
Konieczna jest wizyta w gabinecie dentystycznym. Takie objawy mogą być następstwem czegoś zarówno błahego jak oparzenie czy przecięcie twardym pokarmem lub poważnej infekcji.
Witam!
Konieczna jest wizyta u lek.dent. i najprawdopodobniej wykonanie zdjęcia rtg. Po opisanych objawach nie jestem w stanie postawić diagnozy.
Pozdrawiam!
Zdecydowanie jak najszybciej zalecam udać się do stomatologa po pomoc, raczej samo nie przejdzie a wygląda na poważne zaostrzenie, być może stanu zapalnego przewlekłego. Należy znaleźć ząb przyczynowy i wdrożyć odpowiednie leczenie - kanałowe lub usuniecie zęba, w zależności od jego stanu.
Proponuję zgłosić się do pobliskiego gabinetu stomatologicznego celem postawienia rozpoznania. W tym wypadku internetowe hipotezy mogą się nie sprawdzić. Pozdrawiam
Dzień dobry, prosze zgłosić się do swojego stomatologa. Pozdrawiam
Należy zrobić zdjęcie rtg zębów bolesnej okolicy i zbadać je na żywotność.
Pozdrawiam
Dzien dobry, jest wiele powodów opuchniecia dziąsła- przyczyna może byc w samym dziąśle, chorobie przyzębia, chorobie miazgi zęba lub zapaleniu tkanek okołowierzchołkowych. Najlepiej jak najszybciej udać się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę i wykona rtg. Jeżeli jest to związane z zębem to mozliwe że trzeba będzie leczyć ząb kanałowo. Często takie objawy mogą właśnie świadczyć o zapaleniu ozębnej. Dlatego jak naszybciej proszę zgłosić się do stomatologa.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska