Co ze mną jest nie tak?

2 odpowiedzi
Witam! Długo zastanawiałam się, gdzie udać się z moim problemem.Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję. mam 22 lata, dwa miesiące temu obroniłam licencjat - tak słowem wstępu. Mam też przyjaciółkę, o ile tak można to nazwać, którą znam około 10 lat. Miała ona problemy z agresją i próbami samobójczymi. Zawsze starałam się być i pomagać. Mimo swoich wybuchów wściekłości, do mnie nigdy nie odniosła się nawet słowem w sposób pozbawiony szacunku. Spotykała się z dziewczynami od 7 lat i przekonana była, że nie interesują jej faceci. Cztery miesiące temu coś zaczęło nas do siebie ciągnąć. Postawiłyśmy spróbować, chociaż ja do tej pory normalnie byłam w związkach z chłopakami. Dość szybko się okazało, że nic z tego nie będzie. W ostatnim czasie relacje między nami było czysto przyjacielskie, a przynajmniej tak próbowałyśmy. Nastąpiła jedna, zasadnicza zmiana – zamknęła się w sobie chociaż udaje, że jej życie tryska radością. Nie wiem, jaki powinnam mieć do niej stosunek a poza tym sama nie radzę sobie ze swoimi emocjami. Mam straszne obawy, żeby zapytać wprost psychologa, co ze mną jest nie tak, że żadne relacje mi nie wychodzą. Czy mogę liczyć, że na pierwszej psychologicznej wizycie psycholog pomoże mi się otworzyć, mam trudności w bezpośrednim kontakcie.
Pierwsza wizyta dla wielu bywa stresująca ale proszę się nie obawiać, psycholog zadba o to, aby atmosfera na spotkaniu była swobodna. Fachowa pomoc psychologiczna ma pomóc otworzyć się by łatwiej było mówić o swoich uczuciach i stawić czoła problemom. Warto skorzystać z wizyty u specjalisty, który pomoże Pani uporać się z własnymi emocjami, a to z pewnością ułatwi szczery kontakt z przyjaciółką. Niewyjaśnione sprawy często negatywnie rzutują na nasze funkcjonowanie, dlatego warto dążyć do ich wyjaśnienia. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam, Ewa Bienert, skuteczny-psycholog.pl

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
jeśli chodzi o gotowość do otworzenia się przed psychoterapeutą wszystko zależy od tego czy mówiąc potocznie terapeuta spasuje nam, to znaczy od tego czy poczujemy że jest to nasza bratnia dusza i czujemy się bardzo dobrze w jego towarzystwie.

Z założenia psychoterapeuta powinien być osobą wysoko predysponowaną w zakresie budowania relacji z ludźmi jednakże w praktyce różnie z tym bywa, co więcej bywa że trafimy na bardzo dobrego terapeutę jednakże po prostu nie będzie tej mentalnej "chemii" między nami a terapeutą. Należy próbować i nie zrażać się, na pewno w końcu uda nam się trafić na swojego terapeutę i może to być już przy pierwszym kontakcie z psychoterapią.

Co do diagnozy przyczyn Pani problemu w zakresie budowania długofalowych relacji konieczna będzie bezpośrednia wizyta u psychologa / psychoterapeuty. Zapraszam do kontaktu on-line wspólnie podczas pogłębionego wywiadu postaramy się dojść do przyczyn Pani niepowodzeń oraz razem zastanowimy się nad strategiami wprowadzenia pozytywnych zmian do Pani życia osobistego.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.