Co znaczy w tym przypadku sformułowanie dolny próg przedziału. Rozwój umysłowy w granicach inteligen

3 odpowiedzi
Co znaczy w tym przypadku sformułowanie dolny próg przedziału. Rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna (dolny próg przedziału). Co znaczy określenie w nawiasie?
W upośledzeniu umysłowym są przedziały np. Test IQ Wechslera: 69 – 55 niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Ma on górny i dolny próg. Poniżej jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym, powyżej norma.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Klasyfikacja IQ przebiega wg następujących kategorii:
1. Inteligencja bardzo wysoka
2. Inteligencja wysoka
3. Powyżej przeciętnej
4. Przeciętna
5. Poniżej przeciętnej
6. Pogranicze upośledzenia
7. Upośledzenie umysłowe

Jeśli wynik oscyluje w granicach inteligencji poniżej przeciętnej oznacza to, że badany uzyskał wyniki niższe niż większość osób w tej grupie wiekowej. Według powyższej kategoryzacji wynik plasujący się w dolnej granicy świadczy o tym, że uzyskana punktacja jest bliższa pograniczu upośledzenia umysłowego niż inteligencji przeciętnej.
W pełni zgadzam się z moimi Przedmówcami. Warto pamiętać,także,iż rozwój umysłowy,rozwój funkcji poznawczych jest kwestia dynamiczna u dzieci i z moich doświadczeń klinicznych wynika,iż badanie warto powtórzyć za dwa lata,korzystając nie tylko ze Skali Inteligencji Wechslera. Ważna jest całościowa informacja o pacjencie wywodząca się z wywiadu oraz obserwacja gabinetowa,a także informacja o dyspozycji psychofizycznej pacjenta w dniu badania. W Państwa sytuacji ważna jest odpowiedz nie tylko na pytanie-z jak szerokim spektrum dysfunkcji mamy do czynienia,ale również na pytanie dotyczące-jak i w jakim zakresie ma przebiegać proces terapeutyczny. Na pewno pacjent potrzebuje wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznej i pedagoga specjalnego,terapeuty pedagogicznego oraz być może innych specjalistów szkolnych:psychologa,pedagoga,socjoterapeuty,logopedy,terapeuty zajeciowego,rewalidatora,terapeuty ręki,itd. Warto ubiegać się o te formy pomocy,oczywiście nie wszystkie na raz,ale pacjentowi one zdecydowanie się należą i mogą diametralnie na korzyść zmienić jego sytuacje.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.