Co zrobić w przypadku niepokojących spięć/skurczy/przykurczy w okolicy stawu skokowego? Ostatnio (ju

2 odpowiedzi
Co zrobić w przypadku niepokojących spięć/skurczy/przykurczy w okolicy stawu skokowego? Ostatnio (już nie pierwszy raz, ale ten był najbardziej bolesny i najdłuższy) po maksymalnym zgięciu grzbietowym stopy, złapał mnie dziwny skurcz. Stopa skierowała się dośrodkowo - nie mogłam samodzielnie nią poruszać. Największy ból znajdował się w okolicy ścięgna Achillesa. Koleżanka, która akurat była przy mnie wtedy, stwierdziła znaczne napięcie Achillesa, niezależne ode mnie. Po kilku ruchach biernych stopy i delikatnym rozmasowaniu ból i napięcie przeszło, pozostawiając lekki dyskomfort. Jak poważna może być sytuacja?
Dzień Dobry, problem może mieć kilka przyczyn - kurcze mogą być wywołane przeciążaniem kończyny podczas chodzenia / sportu przez złą postawę ciała; mogą być wywołanie niedostatecznym rozciąganiem mięśni - w skutek powstania zrostów między włóknami mięśniowymi; może być to również kwestia braków odpowiednich witamin i minerałów w diecie (zwykle magnez i witaminy z grupy B). Warto było by to skonsultować i zbadać w warunkach gabinetu, żeby sprawdzić co jest prawdziwą przyczyną problemu. Pozdrawiam Serdecznie

Dzień dobry. Warto aby Pan udał się do fizjoterapeuty/osteopaty. Koledzy przeprowadzą dokładne badanie. Przyczyn może być kilka: niedobory mikro i makro elementów, zbyt duże napięcie mięśniowe z powodu przeciążenia mięśni znajdujących się na tylnej stronie podudzia , zespół ciasnoty przedziałów powięziowych, uwięźnięcie nerwu unerwiającego dane mięśnie. Pozdrawiam serdecznie