Córeczka ma 6 tyg od 3 tygodni pije mleko bebilon pepti ze względu na wywiad rodzinny duza możliwość

1 odpowiedzi
Córeczka ma 6 tyg od 3 tygodni pije mleko bebilon pepti ze względu na wywiad rodzinny duza możliwość alergii na białka mleka krowiego(ojciec i siostra silna alergia), dziecko dobrze toleruje mleko z wyjątkiem tego że stolec oddaje 2x w tygodniu z wielkim wysiłkiem i zajmuje jej to cały dzień jest nerwowa i płaczliwa dodam że stolec jest prawidłowy(luźny) próbowaliśmy zmiany na Nutramigen już 2x ale dziecko po tym mleku aż krzyczy z bólu nie wiemy dlaczego tak jest.
Dziecko dalej jest na Bebilonie Pepti dostaje od 6 dni lactuloze 2x 2ml ale jeszcze nie ma rezultatów. (Oczywiście kąpiele okłady imasaże wszystkie takie czynności wykonujemy, podajemy probiotyki)
Jak możemy jej pomoc ?
Opisany stan może, ale nie musi wiązać się z rodzajem mleka. Dziecko właściwie od początku nie oddaje stolców prawidłowo. Należy zgłosić się do lekarza na badanie, wskazane usg j brzusznej oraz być może konsultacja chirurga dziecięcego.