Córka 6 lat chodzi do przedszkola często łapie infekcję głównie to gęsty katar którego ciężko się po

1 odpowiedzi
Córka 6 lat chodzi do przedszkola często łapie infekcję głównie to gęsty katar którego ciężko się pozbyć niby już jest zdrowa ale słychać że nadal jej coś w nosie siedzi co może być powodem jak leczyć gdzie się udać dostaje steryd do nosa
Powodem przewlekłego kataru może być alergia wziewna, powiększony 3 migdał, polipy w nosie, skrzywiona przegroda nosa itd itp. Z opisu nie wynika czy dziecko np oddycha przez usta, chrapie w nocy i jak często używa kropli do nosa- a to ważne elementy wywiadu.
Warto udać się z dzieckiem do laryngologa, który może wykluczyć większość wymienionych schorzeń i dobrać bardziej "celowane" leczenie. Steryd wziewny powinien pomóc np, na alergię, na przerost śluzówki czypolipy, natomiast raczej nie pomoże na powiększenie trzeciego migdała lub srzywioną przegrodę nosa...Diagnostyka laryngologiczna wskazana zdecydowanie.