Córka w październiku skończyła dwa latka.uzywa słów baba, dziadzia, ciocia, mama, tata, to nie, tak,

6 odpowiedzi
Córka w październiku skończyła dwa latka.uzywa słów baba, dziadzia, ciocia, mama, tata, to nie, tak, no,. Ale np żeby powiedzieć do brata Seba(mówi Se), np bułka mówi bu... Czyli same początki. Jak mogę ją nauczyć mówić, ponieważ jest uparta i nie chce. Wszystko rozumie. Mój starszy syn, obecnie 6lat,tez zaczął mówić w wieku 2,5-3latka.
Dzień dobry, opóźnienie w rozwoju mowy zawsze ma jakieś powody. Czasami jest to spowodowane tylko jednym czynnikiem np. opóźnionym rozwojem percepcji fonemowej czyli problemami z zapamiętywaniem struktury słuchowej wyrazów. Zawsze jednak żeby właściwie stymulować rozwój mowy należy udać się do neurologopedy w celu postawienia pełnej diagnozy. Ważne jest też nauczenie się metod i technik pracy z dzieckiem. Tego też uczymy się się w praktyce w gabinecie.Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Diagnoza logopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Jeśli jest Pani z Warszawy zapraszam na wizytę. Ciężko jest dobrze doradzić na odległość, bez zebrania wywiadu, przeprowadzenia badania logopedycznego i postawienia diagnozy.
Pozdrawiam serdecznie!
Proszę skorzystać z konsultacji logopedy w celu przebadania i przeprowadzenia diagnozy. Pozdrawiam
Z Pani opisu wynika, że córka ma opóźniony rozwój mowy. Należy wybrać sie z nią do logopedy, który postawi dokładną diagnozę (czyli wskaże w szczegółach, które elementy języka wymagają wsparcia terapeutycznego i - co bardzo ważne - poszuka przyczyny takiej sytuacji). Na podstwie tejże diagnozy przedstawi Pani plan działań terapeutycznych, w których to Pani praca z córką będzie dominującą czynnościa. Wtedy będzie Pani wiedziała, co dokładnie robić. Niemożliwym jest wskazać zdalnie, jak Pani pisze: "jak nauczyć ją mówić", ponieważ sposób działania będzie zależał od postawionej diagnozy, która z kolei wymaga osobistego kontaktu. Ważne jest, żeby trafiła Pani do logopedy jak najszybciej, ponieważ skróci to czas przyszłej terapii. Powodzenia.
Dzień dobry Pani. Powinna Pani udać się na wizytę do neurologopedy, który oceni przede wszystkim budowę anatomiczną aparatu artykulacyjnego. Z mojego doświadczenia wynika, że często upraszczają sobie wymowę w przypadku osłabienia mięśni artykulacyjnych, w przypadku obniżenia napięcia mięśniowego w obrębie orofacjalnym. Oczywiście to tylko sugestia. Wyłącznie wnikliwa diagnoza pozwoli wdrożyć adekwatne metody terapii. Konieczne jest też wykonanie aktualnego badania słuchu. Pozdrawiam serdecznie
Witam. Może niesprawne narządy artykulacyjne ( zbyt małe napięcie mięśni), może kłopoty ze słuchem, może.... ? Zachęcam do diagnozy . W tej sytuacji chyba zaczęłabym od neurologopedy. Potem może audiolog, może psycholog....
Nie zwlekałabym z diagnozą. Od niej trzeba zacząć, a potem ewentualnie terapia logopedyczna, może trening słuchu...
Pozdrawiam
Krystyna Zielinska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.