Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy w pozycji siedzącej

6 odpowiedzi
Witam. Jestem przedstawicielem handlowym i jak większość przedstawicieli cierpię na do ból w odcinku lędźwiowym. Jakie ćwiczenia zaleciłby Pan w pozycji siedzącej? Bo w pozycji leżącej jest dużo ale jak wspomniałem jestem przedstawicielem i w aucie spędzam ok 10-12 godz dziennie 5-6 dni w tygodniu.
Pozdrawiam
Witam, podstawą jest przede wszystkim dobrze wyprofilowane siedzenie. Jeśli nie ma Pan profilowanego siedzenie to zalecam zakup wałka lędźwiowego. Do tego co 2h stawać na postój i pochodzić z 3-5min. Co do ćwiczeń to zalecałbym na postojach przeprosty Mckenziego na stojąco a na siedzącą trening mięśni dna miednicy. Natomiast jeśli ma Pan aż takie obciążenie, sugerowałbym raz w miesiącu odwiedzieć fizjoterapeutę, aby naprawiać na bieżąco i nie doprowadzać do ciężkich stanów :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dobry wieczór, Dobieram ćwiczenia wykorzystując wcześniejsze badanie Pacjenta (jest to analiza biomechaniczna w statyce i dynamice) Ćwiczenia w pozycji siedzącej rzeczywiście mogą się okazać dobrym pomysłem. Bez kontroli fizjoterapeuty, będzie bezpieczniej ćwiczyć w zupełnym komforcie, wykorzystując trzy płaszczyzny, symetrycznie, rozpoczynając ruch kończyną górną. Pozdrawiam i zapraszam Sławek
Witam,

Oczywiście odcinek L możemy ćwiczyć w pozycji siedzącej. Ćwiczenia te jednak są bardzo trudne technicznie i nie jestem w stanie wyjaśnić ich Panu poprzez komunikator internetowy. Chciałbym zaznaczyć również, że w dolegliwościach odcinka L ogromne znaczenie ma odpowiednia pozycja siedząca.

Zapraszam serdecznie na konsultację

Pozdrawiam
Klimek Krzysztof
Przyczyn bólu odcinka lędźwiowego może być wiele i trzeba najpierw wykonać testy, żeby powiedzieć w jakim kierunku należy działać u Pana. W przypadkach zwykłego przeciążenia spowodowanego bezruchem sporą pomocą jest zazwyczaj tzw. kołysanie miednicy w różnych kierunkach, które można wykonywać nawet na krześle samochodu.
Przy dyskopatii należy wdrożyć ćwiczenie przeprostne, zgięciowe lub doboczne w zależności od diagnozy ruchowej.
W przypadku przestawienia/zablokowania kręgu należy wykonać manipulację np metodą chiropraktyczną, lub spróbować automobilizacji.
W przypadku przykurczu powięzi najlepszą metodą jest masaż powięziowy, wraz z ćwiczeniami rozciągającymi itd.
W przypadku podrażnienia spowodowanego osłabieniem trzeba wykonywać ćwiczenia wzmacniające konkretnych grup mięśniowych.
Zapraszam na diagnozę.
Nie ma takich ćwiczeń. Jeżeli ktoś twierdzi ze sa to naciąga pacjenta zeby tyłki przyszedł do gabinetu.
Witam Pana. Niestety nie mogę Panu polecić żadnych ćwiczeń nie widząc Pana. Ćwiczenia dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta i jego problem po uprzednim badaniu, tak samo jak w leczeniu farmakologicznym. Proszę udać się na konsultacje osobiście. pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.