Ćwiczenia siłowe po zwichnięciu stawu ramiennego.

8 odpowiedzi
Witam, jest to już moje drugie zwichnięcie. Pierwsze lekko zaniedbałem, ortezę nosiłem przez prawie miesiąc, ale później po rozruszaniu ręki nie wykonywałem żadnych ćwiczeń ani rehabilitacji. Teraz minęło 0,5roku i niestety drugi raz dotknął mnie ten uraz.
Teraz chcę zadbać o ten bark jak najlepiej, przez 3 tygodnie nosiłem ortezę, narazie staram się wykonywać delikatne ruchy, aby rozruszać rękę i teraz moje pytania: Po jakim czasie od tego momentu czyli zdjęcia ortezy, mogę zacząć ćwiczenia z obciążeniem na ten bark oraz ogólnie ćwiczyć na siłowni? To jest już drugie zwichnięcie, czy można już mówić, że to jest zwichnięcie nawykowe i prawdopodobnie będzie się powtarzać mimo ćwiczeń?
Odpowiednie ćwiczenia, najlepiej pod opieką fizjoterapeuty mogą być jednym z elementów wpływających na stabilność stawu, warto więc poświęcić im sporo uwagi.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
koniczne jest wykonanie MRI i konsultacja ortopedy. Ryzyko kolejnego zwichnięcia jest zależne od obrazu rezonansu.
Bez badania i badań dodatkowych trudno cokolwiek stwierdzić.
Jeśli nie ma podejrzenia kostnego uszkodzenia panewki ( nie sugeruje tego rtg po repozycji, czyli nastawieniu zwichnięcia) należałoby zrobić MRI ( rezonans) i ocenić w jakim stopniu uszkodzony jest obrąbek stawowy. Z dużym prawdopodobieństwem istnieje konieczność wykonania artroskopii i ewentualnego szycia obrąbka. To , tak w dużym skrócie i po spełnieniu tych wszystkich warunków. Może być tak iż faktycznie wystarczy jedynie rehabilitacja.
Zgodnie z obecnymi zaleceniami 2-gie zwichnięcie powinno być już leczone operacyjnie.
Dzień dobry
Zanim zacznie pan obciążać bark warto zrobić rezonans magnetyczny z podaniem kontrastu do stawu i z wynikiem wykonać konsultację ortopedyczną. Pozwoli to ocenić możliwość nawrotu (która w pana przypadku jest dość duża) i ewentualną potrzebę dalszego leczenia.
Pozdrawiam
proponuję wizytę u specjalisty ortopedy. Rozumiem że taka odpowiedź jest mało satysfakcjonująca więc mogę tylko sugerować że w podobnych przypadkach radzę chorym aby rozpoczęli ćwiczenia z obciążeniem ok 6 tyg po zwichnięciu. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad aby w trakcie ćiwczeń nie doszło do dyslokacji barku, ale to już powinien być instruktarz doświadczonego fizjoterapeuty
Witam,
niestety zwichnięcie barku, często nawet mimo leczenia zachowawczego może się powtarzać. Konieczne badanie MRI, USG.
Możliwe że konieczny będzie zabieg, żeby można było myśleć o siłowni.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.