Czerwone plamy na twarzy

4 odpowiedzi
Dzień dobry, piszę w imieniu swojego chłopaka. Mój chłopak ma od około dwóch lat jakieś dziwne uczulenie, pokrzywkę, która wychodzi mu na twarzy. Nie wiemy dokładnie po czym i kiedy. Miał on robione testy alergiczne i nic, pobierany wycinek skóry u jednego z najlepszych lekarzy w naszym mieście i wyszło, że ma bakterię, która została później oczywiście wyleczona. Mimo tego alergia wychodzi co jakiś czas w postaci nieregularnych czerwonych plam. Na początku na twarzy, teraz na plecach i nawet dłoniach. Chłopaka swędzi całe ciało. Nie wiem co robić - gdzie mamy szukać przyczyny i co nią może być? Co robić, aby nie miał już tych plam. Widzę, że przez to się krępuje, a i ludzie na niego dziwnie patrzą. Proszę nas jakoś pokierować :(
Może mieć łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy alergiczny lub niealergiczny i kilka innych rozpoznań. Potrzebna jest weryfikacja wyników badań (testy alergiczne są różne - na pyłki roślin, zwierzęta, związki chemiczne itp.), ewentualnie dodatkowe badania i oczywiście ocena zmian skórnych w gabinecie lekarskim.

Dzień doby,
najlepiej będzie gdy Pani chłopak zgłosi się na wizytę do lekarza, który zbierze dokładny wywiad, obejrzy zmiany skórne i zapozna się z dotychczas wykonanymi badaniami i przeprowadzonym leczeniem. Przedstawiony opis jest zbyt ogólnikowy by na jego podstawie stawiać diagnozę.
pozdrawiam serdecznie
OJ
Szanowna Pani,

Zamieszczony przez Panią opis nie pozwala na postawienie diagnozy ani odniesienie się do wyników badań laboratoryjnych. Zapraszam na wizytę, by przeanalizować problem i wdrożyć właściwe leczenie dla jego wyeliminowania.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani
na podstawie opisywanych przez Panią objawów, nie da się ustalić przyczyny zmian skórnych bez zbadania pacjenta oraz analizy dotychczasowych wyników badań. Nie widzę bowiem pacjenta ani wyników badań, nie wiem też jakie testy były wykonane. Myślę, że na pewno warto wykonać testy alergiczne (przede wszystkim testy płatkowe, które wykażą uczulenie na substancje chemiczne).
Pozdrawiam!

Dr ARW