Czerwony, przetłuszczający się nos.

3 odpowiedzi
Problem ze skórą twarzy pojawił się u mnie jakieś 4 lata temu. Zaczęło się od czerwonego nosa, który robił i robi się właśnie czerwony od wysokich temperatur lub też od niskich. Od 2 lat zauważyłem, że nos się przetłuszcza, mocno się świeci i często na odwrót, wysusza się szybko i schodzi naskórek z nosa.
a od jakiegoś roku na dodatek zaczęły mi się czerwienić policzki i jest tak już cały czas. Jak mogę z tym walczyć? Dodam, że do momentu jak zacząłem dojrzewać, moja twarz miała normalny blady kolor. Mam 18 lat.
Opis zmian sugeruje trądzik rożowaty - schorzenie leczy się okolo 6 miesięcy , konieczna jest wizyta u dermatologa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Może odmroziła Pani kiedyś twarzi są poszerzone drobne naczynioa krwionośne.Może większe trzeba pozamykać laserem latem stosować krem z filtrem imą krem ochronny na mróz.Połykać rutinoscorbin używać kremy wzmacniające naczymia.Pozdrawiam
Opisywany problem może być początkiem trądziku różowatego. Trądzik różowaty jest stosunkowo częstą chorobą zwykle rozpoczyna się ok 30 roku życia, ale obserwuje się również pacjentów , u których zmiany pojawiają się wcześniej. Wprawdzie kobiety chorują znacznie częściej, jednak skrajnie nasilone przypadki obserwuje się głównie u mężczyzn. Wczesne objawy często są przez pacjentów lekceważone. Może stale występować ciemny rumień, zwłaszcza na nosie (!), jak również nawracający, a potem stały rumień na twarzy ( rumieńce i wypieki). Na tym etapie pacjent może mieć również trądzik pospolity.

Trądzik różowaty jest chorobą środkowej części twarzy, przechodzącą charakterystyczne stadia ewolucji. Najbardziej typowe jest umiejscowienie zmian na nosie, policzkach, czole i podbródku. Naturalny przebieg choroby jest postępujący a kolejne stadia są następujące: rumień przemijający, rumień utrwalony, trądzik grudkowo-krostkowy. Czynnikami zaostrzającymi objawy choroby jest ekspozycja na słońce, alkohol, pikantne potrawy oraz gwałtowne zmiany temperatury otoczenia.

Zalecałbym konsultację problemu z dermatologiem.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.