Cześć! Jestem cis dziewczyną i mam 13 kat. Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy nie mam przypadki

3 odpowiedzi
Cześć! Jestem cis dziewczyną i mam 13 kat. Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy nie mam przypadkiem ADHD. Zrobiłam (oficjalne) testy na IDRlabs i test wyszedł pozytywnie na bardzo wysokiej skali. Z każdym dniem jest mi się coraz trudniej skupić (jest to najbardziej utrudniająca rzecz) i chciałabym pójść z tym do specjalisty. Moi rodzice są bardzo surowi i nie wiem, czy zrozumieją. Co powinnam zrobić?
Witam serdecznie,

diagnoza ADHD jest bardzo ważna i może Ci uławić życie,a szczególnie pomoże w szkole i w funkcjonawaniu domowym.

ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, znany jest na świecie juz od ponad 140 lat. Wiem, że niektórzy rodzice podchodzą do tego sceptycznie, gdyż czesto uważają, że dzieci są leniwe.

Polecam Ci kontakt z psychologiem szkolnym, aby psycholog porozmawiał z twoimi rodzicami i zachęcił ich do diagnozy, a potem do wizyty u lekarza psychiatry, który wystawia diagnozę medyczną i przepisuje leki. Niestety potrzebujesz zgody rodziców na badanie, gdyż jesteś niepełnoletnia.

Możesz pokazać rodzicom artykuły o ADHD w Internecie i porozmawiam z nimi o tym.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Prawidłowa diagnoza zaburzenia jest bardzo ważna, ponieważ daje możliwość wdrożenia leczenia zarówno psychoterapii jak i farmakoterapii. Warto zwrócić się do zaufanej osoby, która wesprze Cię podczas rozmowy z rodzicami. Istnieje też szansa, że jest to jedynie twój lęk, a rodzice zareagują że zrozumieniem. Myślę, że w takiej sytuacji warto skontaktować się z psychologiem szkolnym, który pokieruje Cię w miejsce gdzie będzie można dokonać diagnozy. Serdecznie zapraszam do kontaktu online jeśli będziesz tego potrzebowała.
Cześć! Rozumiem, że sytuacja może być trudna, ale bardzo dobrze, że chcesz zadbać o swoje zdrowie. Najlepiej zacząć od rozmowy z rodzicami. Możesz im wyjaśnić, jak trudności ze skupieniem wpływają na Twoje codzienne życie i dlaczego uważasz, że wizyta u specjalisty byłaby pomocna.

Możesz powiedzieć coś w stylu: "Mam trudności ze skupieniem i zrobiłam testy, które sugerują, że mogę mieć ADHD. Chciałabym porozmawiać z lekarzem, aby to sprawdzić i dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić."

Jeśli trudno będzie porozmawiać bezpośrednio, możesz napisać list lub e-mail do rodziców, co pozwoli im przemyśleć sytuację i zrozumieć Twoje potrzeby.

Jeśli nie czujesz się komfortowo rozmawiając z rodzicami, spróbuj porozmawiać najpierw z zaufanym nauczycielem lub szkolnym pedagogiem. Mogą oni pomóc Ci przygotować się do rozmowy z rodzicami lub nawet porozmawiać z nimi w Twoim imieniu.

Twoje zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, więc nie bój się szukać wsparcia.