często mam natłok myśli przez który nie potrafię przestać mówić jeśli z kimś rozmawiam, mam wybuchy

4 odpowiedzi
często mam natłok myśli przez który nie potrafię przestać mówić jeśli z kimś rozmawiam, mam wybuchy energii, jestem impulsywna i mam wiele intensywnych emocji w sobie które wpływają na moje relacje. Po euforycznym czasie pojawia się przygnębienie i różne myśli. Mam tak już od około 3 lat a w tym roku zupełnie mi się to pogroszyło, czy to ma związek z jakimś zaburzeniem czy z dojrzewaniem?
Dzień dobry, dziękuję za zaufanie w podzieleniu się swoimi trudnościami. Natłok myśli, wybuchy energii, impulsywność i intensywne emocje mogą być trudne do opanowania i wpływać na relacje z innymi. Ważne jest, aby zrozumieć, że Twoje doświadczenia nie są rzadkie i wiele osób zmaga się z podobnymi objawami. Może to być związane z różnymi czynnikami, w tym z okresem dojrzewania ale warto również rozważyć możliwość istnienia pewnych zaburzeń.
Pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z psychologiem lub psychiatrą, który może przeprowadzić dokładną ocenę i pomóc w zrozumieniu, co się dzieje. W międzyczasie, praktykowanie technik relaksacyjnych, takich jak medytacja czy głębokie oddychanie, może pomóc w kontrolowaniu natłoku myśli i impulsów. Ważne jest również dbanie o regularną rutynę snu, zdrową dietę i aktywność fizyczną, które mogą stabilizować Twoje nastroje.
Pamiętaj, że poszukiwanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości, i że odpowiednie wsparcie może znacząco poprawić jakość Twojego życia. Pozdrawiam!

Witam
Bardzo zachęcam Panią do kontaktu osobistego ze specjalista, w celu konsultacji i opowiedzenia więcej o trapiących Panią trudnościach. Trudno powiedzieć na podstawie tych paru zdań i nie wiedząc ile Pani ma lat co jest przyczyną tych trudności. Nasuwa się pytanie w jakiej sytuacji życiowej była Pani te 3 lata temu, czy coś ważnego się wydarzyło u Pani albo kogoś dla Pani bliskiego? Czy wcześniej funkcjonowała Pani inaczej? Jak długo trwają te stany? Jakiego rodzaju myśli pani ma? Czy sa to także myśli samobójcze ?
Jeśli konsultacja psychologiczna jest z jakiegoś powodu niemożliwa albo utrudniona zachęcam do kontaktu także z lekarzem rodzinnym , lekarze podstawowej opieki zdrowotnej do których dostęp jest dużo łatwiejszy - także posiadaja bazową wiedze psychologiczną i taka wizyta także może pani pomóc. Jesli zaś taka pomoc jest także niemożliwa, pozostaja telefony alarmowe przeróżnych linii zaufania, prosze wpisać w dowolną wyszukiwarkę "telefon zaufania" i wybrać dostępną godzinowa i odpowiednia tematycznie dla Pani, taka rozmowa przyniesie ulgę i ktoś pomoże pani w zrozumieniu co z Panią się dzieje, a być może tez pokieruje co dalej.
Pozdrawiam Panią serdecznie
Aneta Widłak
Dzień dobry, proszę się zastanowić czy nie warto pójść do psychologa lub psychoterapeuty na konsultację aby opowiedzieć o tym wszystkim. Specjalista na pewno doradzi Ci co dalej. Jeżeli sobie już z tym faktycznie nie radzisz to również może pomóc wizyta u psychiatry żeby przepisał Ci jakieś leki wyciszające. Nie zmienia to jednak faktu, że ta gonitwa myśli i lęki z czegoś wynikają, a do źródła problemu można dojść właśnie przy pomocy psychoterapii... Moim zdaniem nie powinnaś zwlekać z udaniem się do psychologa. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Dzień dobry. Ten krótki opis złożoności problemu może mieć wiele źródeł przyczyn. Jest wiele zmiennych nieopisanych powyżej, które mogą wpływać na przeżywane emocje. Jak już wyżej specjaliści pisali, zdecydowanie najlepszą formą sprawdzenia co leży u podstaw tych trudności będzie kontakt z psychologiem. Zachęcam by nie zwlekać z tym. Specjalista może wskazać na źródło występowania dolegliwości i wdrożyć odpowiedni plan pomocy. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne. Proszę zadbać o siebie. Pozdrawiam.