Czuję jakbym nie był w stanie odczuwać jakichkolwiek emocji/uczuć mimo że jak przychodzi co do czego

2 odpowiedzi
Czuję jakbym nie był w stanie odczuwać jakichkolwiek emocji/uczuć mimo że jak przychodzi co do czego to je odczuwam, czuję pustkę, wszystko wydaje mi się obojętne, nie widzę sensu życia, czasami mam takie dni gdzie jestem tak totalnie przygnębiony że mam ochotę ograniczyć kontakt z ludźmi do minimum a wolny czas spędzić w łóżku płacąc bez konkretnego powodu, z chęcią robię rzeczy które niszczą moje zdrowie.
Podejrzewam że to może być apatia i coś współdziałającego lub nawrót depresji
(O mnie, 19 lat z czego jakieś 4 lata w depresji, 5 miesięcy temu odbyłem pobyt w szpitalu psychiatrycznym po pierwszej poważniejszej próbie samobójczej)
Pytanie brzmi, do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić? Nie jestem pewien ale wydaje mi się że chyba do psychoterapeuty. Myślałem nad psychologiem/terapeutą ale nie wiem czy on by się tym zajął.
Dzień dobry,
powinien Pan być pod stałą opieką (zwłaszcza, że próba samobójcza miała miejsce stosunkowo niedawno) psychiatry, oraz rozpocząć pilnie psychoterapię. To naprawdę poważna sprawa. Bardzo proszę jej nie lekceważyć. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, Jestem psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym z doświadczeniem pracy z pacjentami hospitalizowanymi i narażonymi na nawroty kryzysu psychicznego. Z mojego doświadczenia wynika, że psychoterapia mogłaby Panu pomóc zrozumieć zarówno Pana stany depresyjne, jak i próbę samobójczą. Jednak, aby mógł Pan w pełni korzystać z psychoterapii ważne jest, aby zająć się również Pana objawami farmakologicznie. Myślę, że może Pan działać dwutorowo i zarówno szukać psychiatry, jak i psychoterapeuty. Jeżeli od czasu napisania przez Pana wiadomości pojawiły się myśli samobójcze z planem to proszę zgłosić się jak najszybciej na SOR.