Czy alkohol podczas diety koniecznie trzeba wykluczyć? Czy nagły brak alkoholu się zajada? Czy jeśli

2 odpowiedzi
Czy alkohol podczas diety koniecznie trzeba wykluczyć? Czy nagły brak alkoholu się zajada? Czy jeśli schudłam już 5 kg to czy znowu powinnam zmniejszyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, czy może wraz z zrzucaniem wagi właśnie powinnam zwiększyć zapotrzebowanie? Co jeśli przytyłam 0,7 kg po tym jak przez 5 tygodni co tydzień chudłam 1kg?
Dzień dobry.
1. Alkohol należałoby wykluczyć, jeżeli dieta ma dla Pani znaczenie zdrowotne, jednak w większości przypadków nie musimy z niego rezygnować w stu procentach - długoterminowa dieta powinna uwzględniać nasz styl życia i preferencje.
2. Trudno odnieść się do drugiego pytania, ponieważ podaje Pani zbyt mało informacji - wraz ze spadkiem wagi spada zapotrzebowanie kalroczyne, ale przy długotrwałej redukcji warto ją przerywać okresami diety normokalorycznej diety, lub podnosić okresowo wartość kaloryczną, szczególnie, jeśli jest Pani aktywna lub jeśli wskutek ograniczania kalorii pogarsza się ogólne samopoczucie.

Taki wzrost wagi podczas redukcji może być związany ze stresem i przeciążeniem treningami, cyklem miesięcznym, stopniem nawodnienia lub zatrzymywaniem wody, ilością glikogenu mięśniowego. Nie należy się zniechęcać takimi wahaniami, które wynosić nawet ponad kilogram w trakcie miesiąca :) Powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry!
Niestety alkohol nie będzie sprzyjał odchudzaniu i raczej należy go odstawić. Jeśli dieta jest dobrze zbilansowana, to nie trzeba "zajadać" braku alkoholu. W kwestii redukcji 5 kg i zmniejszenia zapotrzebowania, to raczej jeszcze bym tego nie zmieniał. Wszystko zależy od aktualnej przemiany materii. Waga nie jest jedyny wskaźnikiem postępu, dlatego proponuję mierzyć również obwody. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.