Czy artroskopia pięt jest konieczna?

2 odpowiedzi
Witam, jestem można powiedzieć wyczynowym biegaczem. Mam problem z bólem pięt po wewnętrznej stronie stopy. Można powiedzieć, że w obu nogach ból jest taki sam. Ból występuje w czasie odbicia się stopy od podłoża (biegam ze śródstopia z przewagą palców), po Mistrzostwach Polski, gdzie biegłem w kolcach lekkoatletycznych powstał bardzo duży problem z chodzeniem po wysiłku, biegałem ponad miesiąc z dużym bólem, ale to po wysiłku ból się nasilał w czasie chodzenia powstawała sztywność stóp co utrudniało schodzenie np po schodach. Wcześniej miałem podobny problem 2 lata temu, ból zniknął po zabiegach (laser, ultradźwięki itd), w ostatnim czasie problem pojawił się tej zimy, ale sam ustał i odnowił się po ok 2 miesiącach w kwietniu na wspomnianych wyżej MP.
Na zdj RTG nie widać, żadnej narośli na pięcie mimo tego ortopeda twierdzi, że konieczna jest operacja (oczyszczenie pięty z narośli) co ciekawe na jedną piętę, a bolą mnie obie tak samo mocno. 3 fizjoterapeutów nie stwierdziło nic niepokojącego na zdjęciach RTG.

Moja technika biegowa nie jest doskonała gdyż lądując na śródstopiu stopę miałem wyrzuconą przed siebie z powodu rekompensacji długości kroku gdyż byłem zblokowany w miednicy i nie unosiłem uda do góry za to wyrzucałem podudzie przed siebie.

Rehabilituje się już 4 tydzień, nie biegam, jeżdżę jedynie na rowerze. Ból podczas chodzenia już nie występuje, ale przy jakiejkolwiek próbie truchtu pojawia się na nowo. Czy rzeczywiście konieczna będzie operacja?
Szanowny Pacjencie,
Objawy które Pan opisuje mogą sugerować zapalenie rozciegna podeszwowego. W większości przypadków choroba ta nie wymaga leczenia opracyjnego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!
Problem najprawdopodobniej dotyczy zapalenia (entezopatii) przyczepu piętowego rozścięgna podeszwowego, choć do różnicowania dochodzi jeszcze kilka dolegliwości w obrębie pięty.
Dolegliwości te z powodzeniem leczy się odpowiednią rehabilitacją, rozciąganiem rozścięgna podeszowego, rozciąganiem mięśni kończyny dolnej, wkładkami, ortezami i falą uderzeniową.
Leczenie operacyjne zarezerwowane jest dla przypadków niepowodzenia w leczeniu zachowawczym powyżej 9 miesięcy.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.