Czy biorąc lek Lamitrin 100 można stosować plastry antykoncepcyjne?

3 odpowiedzi
Czy biorąc lek Lamitrin 100 można stosować plastry antykoncepcyjne?
Tak, po konsultacji ginekologicznej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lamitrin 100 jest preparatem substancji chemicznej Lamotrygina, która powoduje co najmniej częściową redukcję działania antykoncepcyjnego farmakologicznych preparatów antykoncepcyjnych. Efekt neutralizacji potencjalnie antykoncepcyjnego zamiaru stosowania plastrów antykoncepcyjnych może być nieco mniejszy niż w odniesieniu do doustnych preparatów antykoncepcyjnych. Mimo to przestrzega się przed jednoczesnym stosowaniem leku Lamitrin 100 ( preparaty Lamotryginy wymagają co najmniej 2-krotnego przyjmowania w ciągu doby ), zarówno w leczeniu padaczki, jak i z innych wskazań, np. w profilaktyce migreny przewlekłej, czy w zaburzeniach psychiatrycznych, w których ma zastosowanie w drugoplanowej linii leczenia np. jako stabilizator nastroju w Chorobie afektywnej dwubiegunowej - wraz z farmakologicznymi metodami stosowania antykoncepcji. Ponadto przestrzega się przed ryzykiem sprowokowania lub nasilenia migreny oraz znacznym podwyższeniem ryzyka udarów mózgowych, zawałów serca, czy zakrzepów i zatorów o innej lokalizacji przy używaniu środków antykoncepcyjnych o zawartości estriolu od 50 mcg. Ryzyko tych powszechnych powikłań zdrowotnych potęguje się jeszcze bardziej w sytuacji współistnienia używania tytoniu. Ze specjalistą ginekologiem należy się istotnie skontaktować lecz w celu zdobycia umiejętności naturalnej regulacji poczęć. Węższy dział tej specjalizacji medycyny to naprotechnologia.
W przypadku antykoncepcji hormonalnej należy dobrać takie leki przeciwpadaczkowe, które nie zmniejszają działania środków antykoncepcyjnych.
Jeżeli Lamitrin przyjmuje Pani np z powodu bólów głowy tez jest możliwość takiego doboru leków np przeciwdepresyjnych, które nie mają wpływu na antykoncepcję hormonalną.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.