Czy bóle i zawroty głowy wskazują na guza?

4 odpowiedzi
Witam,
Przy wstawaniu z pozycji lezacej odczuwam silne zawroty glowy, na tyle silne ze prawie przestaje widziec. Wszystko trwa najwyzej 5 s, jednak kiedys podczas zawrotu upadlem na ziemie i przez chwile nie moglem sie ruszyc. Podczas zanurzania glowy w wodzie, odczuwam silny bol nad nosem, pomiedzy brwiami. Ostatnio po kilku zanurzeniach utrzymywal sie przez kilka dni i nasilal przy schylaniu. Dzisiaj, podczas bolu glowy zapomnialem kodu do klatki, ktorego uzywam od 4 lat. Prosze o odpowiedz.
Szanowny Panie
Opisane przez Pana dolegliwości wymagają różnicowania diagnostyki z bólem towarzyszącym stanowi zapalnemu zatok obocznych nosa.
Lekarz po zbadaniu Pana powinien zasugerować badania, które powinny pomóc w postawieniu diagnozy.
pozdrawiam
Krzysztof Richert

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie te dolegliwości wymagają pilnych badań : konsultacji neurologicznej i badań obrazowych-najlepiej MRI głowy w celu wykluczenia guza tylnej jamy czaszki. Nic więcej bez zbadania pacjenta doradzić nie mogę. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Szanowny Panie,
nie można stawiać tak poważnego rozpoznania, na podstawie kilku niepokojących Pana objawów. Przede wszystkim należy zbadać pacjenta. te objawy raczej nie wskazują na guza mózgu (co prawda ,,guz guzowi nierówny, i z różnych powodów ich symptomatologia jest różna, ale objawy byłyby nieco inne niż podane powyżej). Niemniej jednak ponieważ medycyna jest w pewnym sensie logiczna jak matematyka, ale z drugiej strony na cechy sztuki lekarskiej .. Proponuję zafundować sobie wizytę u lekarza, najlepiej neurologa, który zbada Pana i wypowie się w ww. kwestiach. Dr Andrzej Żytkowski
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.