Czy da się to odblokować/?

4 odpowiedzi
Witam, nazywam się Kamila, mam 19 lat. Od początku listopada 2015 r. mam problem z emocjami a raczej ich 'brakiem'. Pod wpływem stresu zostały mi te emocje, uczucia, a nawet odczuwanie fizjologicznych potrzeb zablokowane. Taki stan utrzymuje się do tej pory ani na 5 min emocje nie zostały odblokowane, nie ważne czy jestem spokojna czy nie i gdzie się znajduje. Dodam jeszcz, że nie czuje zmęczenia, stresu. Nie występuje derealizacja ani tego typu rzeczy. Nie potrafie tego kontrolować. Staram się o tym nie myśleć, nawet nie potrafie się zdołować, bo nawet tego zdołowania nie poczuje więc po co. Prowadze normalne życie, studiuje. Wcześniej byłam wrażliwa i aż nad to stresowałam się w szkole/uczelni. Byłam u lekarza brałam citabax i cos przeciwdepresyjnego 6 miesięcy, nie czułam żadnej różnicy.
Witam, Pani Kamilo proponuję rozpoczęcie pracy terapeutycznej, to ważne by w przyjaznej atmosferze wraz z terapeutą podjęła pani próbę zrozumienia tego co się dzieje tj zamrożenia emocji, okoliczności które temu towarzyszą, jak może sobie pani pomóc, co sprawia że może pani przy braku emocji prowadzić normalne życie, jednocześnie zachęcam do ponownej konsultacji psychiatrycznej w celu potwierdzenie diagnozy, zmiany leku itd., Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam z opisu wygląda jakbyś cierpiała na PTSD- stres pourazowy.Nie wiem co się zdażyło.... myślę, że oprócz leków konieczna jest dla Ciebie psychoterapia indywidualna. Polecałam bym też zajęcia z Lowena-pracy z ciałem, które odmrażają zastygłe emocje. Przeczytaj sobie na początek książkę A.Lowena -opisuje on rożne zamrożenia. Na pewno można z tego wyjść. pozdrawiam ciepło
Nasuwa się mnóstwo pytań na ktorych nie ma odpowiedzi. Od kiedy to sie zaczelo, w jakich okolicznościach? Jeżeli pani nic nie czuje czego można kontrolować?
Zapraszam, na konsultacje.
Pani Kamilo, to ważne, że Pani pisze, bo z Pani wiadomości wynika, że w Pani przeżywaniu nastąpiła bardzo poważna zmiana. Na powierzchownym poziomie nie powoduje zaburzeń w codzinnych aktywnościach, ale Panią martwi - a to już jakaś emocja, co warto zauważyć. Rozumienie tego, co się zmieniło i dlaczego pojawiła się taka "pustka", byłoby ogromnie ważne i sądzę, że warto byłoby udać się do specjalisty psychoterapeuty. Czasem już pierwsza konsultacja pozwala uzyskać szerszą perspektywę. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki!

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.