Czy da sie usunac mety w ciele szklistym oka? czy sa przypadki kliniczne, ze komus to calkowicie zni

2 odpowiedzi
Czy da sie usunac mety w ciele szklistym oka? czy sa przypadki kliniczne, ze komus to calkowicie zniknelo? Dokladnie jeden met ustawiony centralnie ,bardzo przeszkadzajacy w widzeniu,patrzeniu w monitor.Czy oprocz witreolizy jest jakis inny sposob, np.terapia kroplami? Slyszalam,ze jedzenie duzych ilosci kurkuminy pomoglo komus,ale nie wiem jakiego pochodzenia byl ten met (kwotocznego,zapalnego,kolagenowego). Czy jesli met jest powstaly od stanu zapalnego w zebie leczy sie to wtedy antybiotykami?????? Czy jest mozliwosc ,ze zniknie po antybiotykoterapii calkowicie? Czy istnieja nerwice ,np,histeryczna ktore moga imitowac mety? Jakim badaniem moge potwierdzic obecnosc metow (OCT<USG?) czy sa przypadki ze met komus zniknal calkowicie po zabiegu witreolizy np lub po leczeniu kroplami, vitroftem, antybiotykami?
Witam,
zabieg operacyjny witrektomia to jedyny sposób który na trwałe usuwa męty z ciała szklistego.
Dużo o tym pisałam na moim FB , gdzie zapraszam.

Nie ma kropli ani tabletek, które usuną męty.

Witam,

Zapraszam do obejrzenia filmu na moim kanale YT powieki Bilkiewicz pt Mety w ciele szklistym.

Dodatkowo tutaj w portalu odpowiadałem na podobne pytania - podaje Przypisy i wyniki prac naukowych na ten temat.

Pozdrawiam

Anna Maria Bilkiewicz-Pawelec

YT/ powieki Bilkiewicz
Fb/ powieki Bilkiewicz