Czy guz nerki może być niewidoczny pod krwiakiem w obrazie TK-cd

1 odpowiedzi
Witam
Tydzień temu zadałam pytanie "czy guz nerki może być niewidoczny pod krwiakiem w obrazie TK" za odpowiedzi panów doktorów bardzo dziękuję.Mama miała robione kontrolne badanie usg z którego wynika że guz, który przy pierwszym badaniu usg miał 5-8 cm ma teraz około 2 cm(lekarz zasugerował , że podczas pierwszego badania zmierzył całą wielkość zmiany nie wiedząc ,że w TK wyjdzie krwiak) co ciekawe jak wspomniałam wcześniej w obrazie TK nie ma cech wzmocnienia pokontrastowego ,jedynie w dolnym biegunie nerki widoczne jest półkoliste uwypuklenie zarysu torebki średnicy 2 cm , które również nie wykazuje cech wzmocnienia ale w usg jednak coś widać ,to uwypuklenie ma inną echo- strukturę niż krwiak, widać jakieś zwapnienia. Zastanawiające jeszcze jest to, co spowodowało że ten krwiak się pojawił (mama nie doznała żadnego urazu).Po trzech tygodniach od "kolki" wg usg krwiak niewiele się wchłonął( jest dosyć duży-podtorebkowy).Przy ostatnim badaniu krwi OB było 50 po 1 godzinie(przepisano antybiotyk cipronex). Lekarz przepisał też clexane 40mg w zastrzykach, ale trochę się obawiam bo mama nie miała robionych żadnych badań w kierunku krzepliwości , ma bardzo kruche naczynia i często pojawiające się siniaki oraz wylewy po pobraniu krwi.( nie bierze żadnych leków na rozrzedzenie krwi) Czy to mogło być przyczyną pojawienia się krwiaka ?, a może wysokie ciśnienie?. Kontrolne TK umówione zostało na styczeń ,ale czy jest sens robienia ponownego TK , czy nie lepiej zrobić rezonans magnetyczny. Z tego co zdołałam się zorientować , przypadek mojej mamy zaskakuje.Na co powinnam zwrócić uwagę przy kontrolnych badaniach krwi mamy? Pozdrawiam Dag.
Mało prawdopodobne aby krwiak nerki powstał samoistnie. Najlepsze badanie do oceny to TK z kontrastem.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.