Czy hiperintensywna zmiana w środku półowalnym może odpowiadać za padaczkę?
1
odpowiedzi
Moje dwuletnie dziecko trzy miesiące temu zaczęło nagle tracić świadomość na kilkanaście sekund z poprzedzającym to "zapatrzeniem". Trafiło na oddział z podejrzeniem padaczki. Oprócz tego jest opóźnienie mowy i za niski wzrost. Córcia urodziła się z hipotrofią w 38 tyg. poprzez cesarskie cięcie z ciąży cukrzycowej. W EEG wyszły zmiany napadowe, ale jeszcze nie padaczka. W rezonansie wyszła hiperintensywna niecharakterystyczna zmiana wielkości 6 mm w środku półowalnym po stronie lewej. Wizytę mamy dopiero za półtora miesiąca. Czy ta zmiana może odpowiadać za ataki i co to może być?
Mało prawdopodobne by ta zmiana była odpowiedzialna za napady padaczkowe, tego rodzaju zmiany najczęściej mają tło naczyniopochodne i nie są groźne, należy je jednak obserwować szczególnie w kontekście objawów neurologicznych. Nie mam możliwości oceny zdjęć dlatego badanie koniecznie powinien zobaczyć specjalista i ostatecznie zweryfikować znaczenie zmiany
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Eksperci
Podobne pytania
- Dzień dobry. JAK POMÓC OSOBIE W DEPRESJI NA TLE PADACZKI? Moja ukochana ma epilepsję. Od początku cyklu kobiecego pojawiły się napady padaczkowe. Był kilkoletni okres remisji. Ataki powróciły po poważnej kontuzji (zerwanie z pierwszą miłością). Ukochana, uważany za geniusza w szkole, ma dwa wyższe wykształcenie…
- Witam mam 36 lat od 11 roku życia cierpię na padaczkę zażywam 3 razy dziennie depakine chrono 500mg 300mg i 500mg.drgawki dostaje raz na pół roku. Przez 9 lat byłem w Irlandii zażywałem epilim chrono 500mg 300mg i 500mg ataki zniknęły całkowicie lekarz nawet myślał o odsunięciu całkowicie tabletek wtedy…
- Witam moj 19 letni 3 miesiace temu miał pierwszy atak padaczkowy z utratą przytomnosci Do dnia dzisiejszego nie powtórzył się taki epizot Miał robione juz 3 razy badanie Eeg ktore za kazdym razem ma zapis nieprawidłowy W chwili obecnej przebywa w szpitalu gdzie potwierdzili padaczke i wdrozyli leczenie…
- Witam. Mam syna niepelnosprawnego. Ma 26 lat i nie możemy od 3)31r. Ustawić go lekami na padaczkę. Od 3) ma depakine chromo 800 rano i 1000 wieczorem. Później mial briviact z którego 2 tyg temu zeszliśmy bo przestał chodzic i zaczęło go rzucać samoistnie. Briviact był od 5.05. .od 9.08.21 ma jeszcze…
- Biorę Vetirę 1000 dwa razy dziennie i Depakine chrono 300 dwa razy dziennie, ataki: jeden na około 2-3 miesiące. Może trochę większa dawka rozwiązała by problem. Ważę ponad 90 kilogramów. Proszę o odpowiedź.
- Dzień Dobry . Mam 30 lat od ponad 25 lat choruje na epilepsje z obserwacji zauważyłam, że występują 2 razy w miesiącu przed ewolucją i okresem . Od miesiąca czasu po ostatnim ataku zauważyłam zmiane w organizmie łatwiej jest mi się skupić z czym do tej pory miałam duży problem. Czyżby jakiej zmiany się…
- Witam 9 lat temu zdiagnozowano u mnie padaczkę na początku zazywalam lek Depakine jednak napady po nich się nasilały.Id paru lat biorę tergetol cr 200 i przez parę lat nie miałam ani jednego ataku.Od początku pandemi ciężko było dostać receptę czekałam po miesiącu po czym okazywało się ,że i tak nie…
- Witam Miałem padaczkę alcholowom w lutym od momentu padaczki nie pije i nie byłem na detoxie. Czy jeżeli się napije nie codziennie jak pilem może się powtórzyć?
- Witam serdecznie mam pytanie odnośnie epilepsi Moja żona ma pourazową epilepsie. Jaka moze być przyczyna ze nie biorąc przepisanych leków ataki występują co miesiąc albo co dwa miesiące . Gdy bierze leki regularnie ataki sa co dwa tygodnie albo tydzień po odrzuceniu leków żadziej jak wyżej napsialem.…
- Dzień dobry Od sierpnia 2019 mam padaczkę, byłam parę razy w szpitalu, wiek 33,biorę levetiracetamum, ciągle nawroty
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 43 pytań dotyczących usługi: padaczka
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.