Czy istnieje coś takiego jak duma bycia mężczyzną? Czy trzeba się godzić na bycie zdewaluowanym prze

3 odpowiedzi
Czy istnieje coś takiego jak duma bycia mężczyzną? Czy trzeba się godzić na bycie zdewaluowanym przez system oraz przez relacje z silną kobietą i jej ego? Jak "pielęgnować" tę dumę, aby była olśniewającym blaskiem? ;]
To niezwykle ważne, co dokładnie rozumiemy przez słowo "duma". oraz "silna kobieta". Warto się nad tym pochylić i zastanowić, na ile jesteśmy zdewaluowani a na ile jest to najzwyczajniej rodzaj manipulacji bądź przemocy.

Prosze doprecyzować znaczenie słowa "duma" :)
Można być dumnym z bycia mężczyzną. Pytanie tylko jak tę dumę wyrażamy. Na pewno te akceptowalne społecznie sposoby wyrażania tej dumy się zmieniają i niektóre są dziś mniej popularne albo budzą w pewnych środowiskach sprzeciw - patrz polowanie. Sądzę, że da się wypracować podejście takie by być dumnym by to było akceptowalne i dla konkretnego mężczyzny wystarczająco "męskie" i "dumne". Osobiście, na polu poza-zawodowym, też spotykam się z mężczyznami by o tym rozmawiać, dzielić się doświadczeniem również w tym względzie. Rozmawiam, też o tym czasem z Klientami bo rozumienie pojęcia "męskości" się zmienia a to nie musi oznaczać dewaluacji tylko potrzebę zmiany przekonań. To jest możliwe, choć bywa trudne zwłaszcza w pierwszej fazie zmian.