Czy istnieje skuteczna terapia dla osób z wybuchowym charakterem?
7
odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem w radzeniu sobie ze swoimi nerwami (nagłymi wybuchami wściekłości). Na ogół jestem spokojnym i powiedziałbym nawet zanadto nieśmiałym człowiekiem, ale wystarczy mała iskierka, rzecz która pójdzie nie po mojej myśli i wybucham nagle niekontrolowaną wściekłością. Jakiś czas temu robiłem badania psychotechniczne dla operatorów i psycholog po wypełnieniu przeze mnie testu kłamstw od razu wyczytał to z moich odpowiedzi. Czy może Pan mi pomóc poradzić sobie z tym problemem?
Szanowny Panie. Po pierwsze - bardzo przepraszam za długą zwłokę. Nie zauważyłem pytania bo najczęściej używam internetu przez telefon do zwalniania terminów w kalendarzu. Jeśli Pana pytanie nadal jest aktualne to proszę o kontakt telefoniczny lub za pomocą portalu. Z tego co Pan pisze wnioskuję, że ma Pan kłopot z tendencją do kumulowania emocji i opanowywaniem ich kiedy są już bardzo silne. Współpracuję i współpracowałem z osobami, które w podobny sposób opisywały swój problem. Nie dam Panu gwarancji skuteczności naszych spotkań ponieważ w psychoterapii wszystko zależy od relacji terapeutycznej i naszej współpracy. Jeśli to nadal aktualne to spotkajmy się. Porozmawiajmy i zobaczmy, co nam się uda razem osiągnąć. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za późną odpowiedź.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pytanie, co się dzieje z tymi uczuciami, kiedy Pan nie "wybucha"? Jakie małe, drobne przykrości, niedogodności Pan kumuluje, że potem dochodzi do "wybuchu"? Które zachowania bliskich, jakie słowa, sytuacje stanowią "czynnik zapalny" Jaki wzorzec radzenia sobie ze złością wyniósł Pan z domu? Gestalt, w którym to nurcie pracuję, zajmuje się właśnie uczuciami. Uświadamianiem ich sobie, wyrażaniem, sprawowaniem kontroli. Zapraszam na spotkanie, będzie Pan miał możliwość zadania wszystkich, nurtujących pana pytań. Pozdrawiam
Elżbieta Byzdra - Rafa
Elżbieta Byzdra - Rafa
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
W takiej sytuacji gdy jest problem z radzeniem sobie złością i agresją może pomóc psychoterapia gdzie poznaje Pan co powoduje, ze tak mocno Pan reaguje oraz swoje schematy funkcjowania i myślenia. Oprócz psychoterapii też bym zaleciła aktywność fizyczna która może pomoc w redukcji napięcia emocjonalnego w ciele, które Pan kumuluje. Jeśli podejmie Pan decyzje o psychoterapii to jak najbardziej zapraszam do mojego gabinetu na znanym lekarzu jest moj grafik i tak może sie Pan umówić. Pozdrawiam Magdalena Gierula
W takiej sytuacji gdy jest problem z radzeniem sobie złością i agresją może pomóc psychoterapia gdzie poznaje Pan co powoduje, ze tak mocno Pan reaguje oraz swoje schematy funkcjowania i myślenia. Oprócz psychoterapii też bym zaleciła aktywność fizyczna która może pomoc w redukcji napięcia emocjonalnego w ciele, które Pan kumuluje. Jeśli podejmie Pan decyzje o psychoterapii to jak najbardziej zapraszam do mojego gabinetu na znanym lekarzu jest moj grafik i tak może sie Pan umówić. Pozdrawiam Magdalena Gierula
Pański kłopot na ile Pana rozumiem wynika z tego, że z jakiegoś powodu powstrzymuje się Pan przed adekwatnymi reakcjami na sytuacje kryzysowe. Pańska gwałtowność prawdopodobnie wynika ze tego, że wyczerpuje się u Pana limit tolerancji na stres którego systematycznie Pan nie odreagowuje. W tej sytuacji kilka z wielu pojawiających się pytań to: Co Pan zyskuje poprzesz postawę spokojnego, nadto nieśmiałego człowieka, lub też: co Pan zyskuje blokując się przed adekwatnymi do sytuacji zachowaniami. Gwałtowny wybuch to zasadniczo reakcja na tak zwaną kroplę goryczy która powoduje przekroczenie granicy tolerancji, ta kropla to często błahy powód. Zgłoszenie się na terapię wydaje się być dobrym pomysłem. Jeżeli się Pan zdecyduje i wyraża Pan gotowość do podjęcia wytężonej psychicznie pracy nad sobą, zapraszam do kontaktu bezpośredniego. Dla ułatwienia poniżej pozostawiam skrót do profilu i kalendarza wolnych terminów. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. W.K.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, oczywiście, że jest to możliwe, poradzić sobie ze złością. Zważywszy, że jeśli jest Pan nieśmiałym człowiekiem, to raczej nie kwestia temperamentu. I wystarczy mała iskra, by ta wściekłość znalazła ujście. Podstawowym tematem jest nauczyć się w sposób ekologiczny uwalniać złość, serdecznie zapraszam
Terapia nie tyle "zmienia charakter" co pomaga sobie radzić z trudnymi emocjami. Czytając Pana opis przypuszczam, że próbuje Pan blokować swoją złość tak długo, aż w końcu następuje ten, jak Pan pisze "niekontrolowany wybuch".
Można pracować u psychologa/psychoterapeuty nad tym do czego zachęcam. Jest wiele technik pomagających w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i ich kontrolą .
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, rok temu dopadł mnie stan nie chcenia z niczego, nie bylo konkretnego powodu aby moj organizm jak i glowa tak zareagowały. Czulam sie bezradnie, nieszczęśliwa i pozbawiona wszystkich checi życia, pojawialy sie mysli samobojcze. Ten stan trwal jakiś czas. Potem gdy sie minimalnie polepszyło zauwazylam…
- Dzień dobry ostatnio bardzo szybko denerwuje się . Mam napady agresji i smutku . Często mam myśli samobójcze . Pare razy nawet miałam ochotę wziąć byle jakie tabletki tylko po to by odciąć się od świata . Pare razy nawet odważyłam się wsiąść nóż i lekko przycinać części ciała najczęściej uda albo ramie…
- Mąż ma urojenia ,uważa że go zdradziłam Wymyślał nie prawdzie sytuacje. Córka była z nim u lekarza(1 wizyta) nie przyjmuje leków zleconych .Mąż jest na emeryturze,ja też ,ale pracuję. Trwa to już 2 rok, nie wiem jak długo to wytrzymam . Co robić jak żyć z tym ciężarem
- Dzień dobry, córka od dwóch miesięcy przyjmuje Asertin na tą chwilę 100mg raz dziennie do tego lamotrix 25mg dwa razy dziennie i wieczorem kwetaplex 25mg. Ma problemy ze snem do tego przestała odczuwać emocje ogólnie nie czuję poprawy no może pozatym, że lęki trochę ustąpiły czy to są wystarczające podstawy…
- Od 20 lat leczę epizody depresyjne i lęki. Aktualnie mam depresję poporodową i dostałam sertralinę która nie pomaga. Leki które mi pomagały wcześniej to trittico cr, xr, wellbutrin i mirtor. Jak sprawa wygląda podczas karmienia piersią? Po mirtorze i tittico spalam bardzo mocno więc nie wchodzą w grę…
- Witam. Bardzo prosze o pomoc i poradę . Matka mojego partnera zostawała wysłana przez sad na przymusowe leczenie do szpitala. Ma zdiagnozowane zaburzenia paranoidalne z urojeniami prześladowczymi . Po 4 miesiącach pobytu zostaliśmy wezwani na spotkanie gdzie poinformowano nas,że będzie wypisana bo…
- Dzień dobry, mam nietypowe pytanie, czy osoba z adhd może zostać psychiatrą?
- Dzień dobry Od 2 tyg przyjmuje Paroxinor , na początku pół tabletki 10mg i pierwszy tydzień to był koszmar jeżeli chodzi o skutki uboczne , natomiast po zażyciu pełnej tabletki 20mg ( z zaleceniem lekarza ) pojawiło się totalne otępienie emocjonalne. Szybko informując o tym lekarza wróciłem do połówki…
- Dzień dobry Mąż spotyka się po kryjomu z koleżanka a mnie wyzywa od psychopatki kłamie. Definitywnie widać że nasze małżeństwo się rozpada a on twierdzi że nic złego nie robi. Czy bym mogła prosić o jakąś pomoc?
- Witam, od pewnego czasu się bardzo zmieniłam nie potrafię kontrolować swojej huśtawki nastrojów oraz emocji i często wybucham złością na drobne problemy lub sprawy czym ranie siebie i swojego partnera, po czym mam wyrzuty sumienia że powiedziałam parę słów za dużo. Nie wiem co mam zrobić, mam dużo różnych…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 173 pytań dotyczących usługi: zaburzenia psychiczne
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.