Czy jak jest sie demokratycznym mezczyzna to warto brac despotyczna zone? Mam na mysli osobowosc. Z

3 odpowiedzi
Czy jak jest sie demokratycznym mezczyzna to warto brac despotyczna zone? Mam na mysli osobowosc. Z jednej strony jest pewna zaradnosc zyciowa, moc a z drugiej trudnosc w wyrazaniu wszystkich uczuc? Co psycholog powie? To jest pytanie filozoficzne jak zyc. Jak psycholog nie wie lub nie chce odpowiedziec to niech poleci jakas ksiazke ktora analizuje wszystkie za i przeciw.
W przypadku wyboru jakiegokolwiek partnera/partnerki proszę kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. W tym pytaniu wyraża się Pana wątpliwość, więc zapewne odnosi się Pan do jakiegoś wzorca bądź wizji szczęśliwego związku. I może warto by było właśnie do tej wizji się odnosić. Zakładam, że ma Pan jakąś wiedzę na swój temat - co Pan lubi a czego nie, w przypadku związków miłosnych wygląda to podobnie. Proszę się odnieść do swoich doświadczeń i preferencji co do relacji z innymi ludźmi a na pewno znajdzie Pan odpowiedź na to pytanie. :)

Myślę, że dużą rolę w relacji odgrywają Pana preferencje oraz potrzeby i to kierowanie się własnie nimi czyni relację udaną :)
Bardzo skomplikowane pytanie. Polecam Psychologię Miłości Bogdana Wojciszkę mogę polecić na przykład "Miłość i szacunek" Emersona Eggerichsa lub "Pięć języków miłości" Gary'ego Chapmana, które mogą dostarczyć cennych spostrzeżeń na ten temat.

Jednocześnie, gdyby chciał Pan zajrzeć głębiej w siebie i określić swoje priorytety zapraszam do siebie.

Jakub Trojanowski
Psycholog