Czy jak terapeuta przez swoją "grę erotyczną" na terapii wplątał w poczucie winy, teraz potrafi to p

2 odpowiedzi
Czy jak terapeuta przez swoją "grę erotyczną" na terapii wplątał w poczucie winy, teraz potrafi to poczucie winy rozplątać?
Drogi Autorze/Autorko, nie bardzo rozumiem co znaczy "terapeuta wciągający do swojej gry erotycznej"? Nie spotkałam się z taką techniką terapeutyczną w żadnym znanym mi podejściu i zastanawiam się co takiego masz na myśli. Nurtuje mnie również pomysł, aby wykorzystywać seksualność jako formę pracy pomiędzy klientem, a terapeutą. Z zasady tego typu działalność nie ma racji bytu, gdyż pomiędzy Wami powinna zachodzić relacja bardzo przejrzysta i pozbawiona niewłaściwej emocjonalności, a za taką można uznać erotyczność w aspekcie terapeutycznym. Martwi mnie także sformułowanie "wplątał w poczucie winy" - co to znaczy? Terapia nie jest po to, aby otrzymywać poczucie winy. To czego powinieneś/powinnaś się spodziewać to raczej wsparcie, zrozumienie, akceptacja, zaangażowanie uważność i współodczuwanie. Życie i tak boleśnie nas doświadcza i daje nam różne kłody pod nogi, aby zyskiwać jeszcze tego typu "atrakcje" w gabinecie terapeutycznym. To miejsce powinno być dla Ciebie bezpieczne i komfortowe, a nie wzbudzać dodatkowy stres i obawy. Porozmawiaj o tym z osobą, z którą jesteś w relacji terapeutycznej. Równie ważne jest w tym aspekcie sprawdzenie z jakiego rodzaju specjalistą masz do czynienia. Czy jest to psycholog, psychoterapeuta, seksuolog? Jeśli tak, to jakie mają doświadczenie oraz jakie szkolenia oraz szkoły przygotowujące do zawodu? Oczywiście praca każdego z tych specjalistów różni się od siebie, jednak wymagane jest aby wszystko było dla Ciebie jasne i czytelne. Życzę Ci odnalezienia rozwiązania w tej sytuacji!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nigdy nie spotkałam się z pojęciem "gry erotycznej" w terapii, więc postaram się założyć, że być może to jakieś sformułowanie, w związku z którym ciężko finalnie określić technikę. Aczkolwiek jeśli faktycznie w gabinecie mają miejsca elementy cielesne to byłoby to głęboko nieetyczne.
Niemniej każde takie odczucie jest elementem, o którym warto porozmawiać na terapii, jest to część procesu, dokładnie tak samo jak inne emocje czy odczucia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.