Czy jeśli uprawiałabym seks z kolegą, do którego kompletnie nic nie czuję, nie pociąga mnie, a chcia

3 odpowiedzi
Czy jeśli uprawiałabym seks z kolegą, do którego kompletnie nic nie czuję, nie pociąga mnie, a chciałabym się z nim kochać, bo mam duże potrzeby seksualne a nie jestem w żadnym związku, to czy po jednorazowym seksie z nim poczułabym do niego przywiązanie i zakochałabym się w nim?
Dzień dobry, każdy z nas ma potrzeby seksualne, jedna osoba większe- druga mniejsze. Niektórzy z nas potrafią oddzielić zbliżenie od uczuć, zatem niekoniecznie może Pani poczuć przywiązanie. Wszystko zależy od Pani stanu emocjonalnego i uczuciowości.
Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Droga Pani,
emocji, uczuć nie zaplanujemy. Czasem zdarza się tak, że zakochujemy się w osobach, które są zupełnie niepodobne wizualnie do naszych wzorców, a innym razem nie jesteśmy w stanie zaangażować się emocjonalnie w osobie, która bardzo nam się podoba. Uczucia to nie tylko fizyczność i seks. To także komunikacja werbalna, wspólne zainteresowania i ochota na spędzanie czasu również w innych sposób. W pewnym sensie taki miks. Zatem, w tej sytuacji nie ma bezpośredniej odpowiedzi, ani też rady.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Jest to możliwe, ale nie ma gwarancji. Jeśli zbliża się Pani fizycznie do kogoś, istnieje szansa, że zacznie Pani o tym myśleć, pragnąć tej osoby, marzyć o niej. Nie jest to jednak reguła. Dobrze byłoby żeby Pani sama spróbowała rozeznać się we własnych uczuciach i odpowiedzieć sobie na pytanie co czuje.