Czy jest możliwość wykonania testu MMPI-2 on-line?Potrzebuje wykonać ten test do dalszej diagnozy je

3 odpowiedzi
Czy jest możliwość wykonania testu MMPI-2 on-line?Potrzebuje wykonać ten test do dalszej diagnozy jednak nie mam za dużo czasu aby jeździć do specjalistów
Nie ma takiej możliwości. Wybór testu, przeprowadzenie badania, obliczenie wyników oraz ich interpretacja jest zadaniem psychologa, nie osoby badanej ani innego profesjonalisty, nie posiadającego uprawnień psychologicznych. Dodatkowo, prawidłowa interpretacja kwestionariusza MMPI-2 (i każdego innego kwestionariusza psychologicznego) nie jest możliwa bez zebrania wywiadu od osoby badanej przez psychologa, stąd konieczne jest, aby zgłosić się właśnie do takiego specjalisty.

Niestety wszystkie testy diagnostyczne musza zostac wykonane przez specjaliste. Rozumiem ze przez rozne sytuacje mozna nie miec czasu by jechac do osrodka ktory sie tym zajmuje ale niestety by badanie bylo wazne, musi ono zostac wykonane przez specjaliste.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
Dzień dobry, test MMPI-2 można wykonać online, są takie oferty w sieci i jest taka możliwość aby dostać jego opis ze stemplem psychologa. NIE będzie to rzetelna i prawdziwa diagnoza a to że takie oferty istnieją jest żerowaniem na potrzebie pacjenta. Narzędzie to, według jej twórców, NIE jest przeznaczone do takiego stosowania i wydanie opinii jedynie na podstawie badania online i nie jest wtedy rzetelne ani etycznie ani merytorycznie. Jest to test, który ma być wsparciem w diagnozie osobowości, która wymaga również konkretnego wywiadu i poznania pacjenta. Dwóch różnych pacjentów może mieć podobne wyniki testu - a kontekst ich problemów zmieni całkowicie diagnozę. Mimo iż narzędzie jest dostępne w formie online dla pacjentów - nie jest to dlatego aby umożliwić pacjentom samodzielne przeprowadzanie - a po to by pacjent w obecności specjalisty mógł wykonać badanie na komputerze. Niestety wielu specjalistów tego nadużywa i pozwala na samodzielne wykonywanie testu w zaciszu domowym - co wiemy na pewno - może być dla niektórych osób niebezpieczne i spowodować kryzys - w którym będzie potrzeba aby specjalista był obok. Dlatego dobre praktyki diagnostyczne nie wspierają takiego stosowania testu MMPI-2. W przypadku MMPI-2 musi się Pani uzbroić w czas ponieważ kwestionariusz jest długi, wyczerpujący i czasem wymaga podzielenia go na dwie części. Aby opis wyniku i diagnoza była rzetelna musi zostać wykonana zgodnie ze standardami diagnostycznymi a więc pod nadzorem psychologa diagnosty. Pozdrawiam