Czy jest szansa na leczenie bulimii w ramach NFZ?

4 odpowiedzi
Mam bulimię, z którą sobie nie radzę. Z dnia na dzień odpycham od siebie ludzi i rodzinę. Jestem na etapie, w którym wiem, że chcę żyć normalnie. Jestem studentem i nie stać mnie na prywatne terapie. Wstydzę się tego co robię jednak wiem , czym jest to spowodowane i, że nie chcę tego dłużej ciągnąć. Czy mogę liczyć na poradę lekarską w ramach NFZ i czy potrzebuję skierowania?
W przypadku bulimii wskazane jest podjęcie systematycznego leczenia psychiatrycznego, z równoczesnym uczestniczeniem w psychoterapii i kontakt z dietetykiem, a w razie komplikacji może być konieczny także udział innych lekarzy specjalistów. O wizytę u psychiatry można starać się m.in. w poradniach zdrowia psychicznego, które posiadają odpowiedni kontrakt z NFZ. Skierowanie nie jest wymagane przy rejestracji do lekarza psychiatry. Pozdrawiam, PR

Moja placówka znajduje się w Opolu.Jeśli jest Pan z tego terenu, to zapraszam.
Do psychiatry nie potrzeba skierowania (ja osobiście nie przyjmuję w ramach kontraktu z NFZ). Przy zaburzeniach odżywiania zwykle jest konieczność psychoterapii, na którą kieruje lekarz psychiatra.
Witam, niestety nie przyjmuję Pacjentów w ramach NFZ. Można skorzystać z pomocy psychiatry w Poradni Zdrowia Publicznego - nie trzeba skierowania. Wskazana byłaby też konsultacja psychologa/psychoterapeuty, ponieważ w przypadku bulimii u młodych dorosłych leczenie farmakologiczne powinno być połączone z psychoterapią. Życzę zdrowia!