Czy jest szansa ze jak moj partner zaprzestanie masturbacji to nasze zycie intymne sie poprawi?

2 odpowiedzi
Czy jest szansa ze jak moj partner zaprzestanie masturbacji to nasze zycie intymne sie poprawi?
Niestety mam za mało danych by odpowiedzieć na to pytanie :(

Tak, istnieje szansa, że jeśli Pani partner zaprzestanie masturbacji, Wasze życie intymne może się poprawić. Nadmierna masturbacja, zwłaszcza z użyciem pornografii, może wpływać na zdolność do utrzymania zainteresowania i podniecenia w trakcie rzeczywistego kontaktu intymnego. Przerwanie tego nawyku może pomóc w zresetowaniu jego reakcji seksualnych i ponownym skupieniu uwagi na bliskości z Panią. Jednakże, ważne jest, aby podejść do tego z empatią i zrozumieniem. Zmiana nawyków może być trudna i wymagać wsparcia. Warto porozmawiać o tym otwarcie, zrozumieć przyczyny jego nawyków i wspólnie pracować nad poprawą Waszego życia intymnego. Może to także obejmować wspólne poszukiwanie nowych sposobów na spędzanie intymnych chwil, które będą satysfakcjonujące dla obojga. Trzeba jednak zaznaczyć, że posiadam zbyt mało informacji, aby dokładnie ocenić sytuację i zaproponować konkretne rozwiązania. Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto rozważyć konsultację z terapeutą lub seksuologiem, który pomoże Wam znaleźć skuteczne rozwiązania i zrozumieć, jak poprawić Wasze życie seksualne.