Czy jezeli terapie manualna u fizjiterapeuty + zabiegi fali uderzeniowej, cwiczenia w domu, sterydy

1 odpowiedzi
Czy jezeli terapie manualna u fizjiterapeuty + zabiegi fali uderzeniowej, cwiczenia w domu, sterydy w zastrzykach nie przynosily poprawy przy entezopatii przyczepu sciegna achillesa i rozciegna podeszwowego to zostaje cos jeszcze poza PRP i operacja? Jaki jest najlepszy schemat podawania PRP? Poki co jedna iniekcja po 5tygodniach dala bardzo mało poprawy.
Jaka skuteczność ma leczenie operacyjne entezopatii przyczepu sciegna achillesa i rozciegna podeszwowego? Czy wykonuje sie go w narkozie czy znieczuleniu miejscowym? Kiedy mozna zaczac normalnie funkcjonowac (mowie o chodzeniu np na krotkie spacery) po takiej operacji? Czy leczenie operacyjne daje trwale efekty? Czy zabieg jest refundowany? Jezeli tak to jaki moze byc czas oczekiwania w kolejce i pod jaka nazwą go szukac?
Dzień dobry,
Jeśli dotychczasowe terapie, takie jak terapia manualna, zabiegi falą uderzeniową, ćwiczenia i sterydy w zastrzykach, nie przyniosły poprawy w przypadku entezopatii przyczepu ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego, istnieją inne opcje leczenia do rozważenia.
Najbardziej polecanym jes I- PRF (autologiczna fibryna bogatopłytkowa). To substancja uzyskiwana z krwi pacjenta, bogata w czynniki wzrostu, fibryna, komórki macierzyste, które mogą pomóc w regeneracji tkanek. W niektórych przypadkach konieczna jest seria iniekcji PRF [2-4], a nie tylko jedna. Schemat podawania PRF jest ustalony na co 4-6 tygoni.
Leczenie operacyjne: Skuteczność operacji entezopatii przyczepu ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego zależy od wielu czynników. Może być wykonywana zarówno w narkozie, jak i w znieczuleniu miejscowym, w zależności od sytuacji. Rekonwalescencja: Po operacji pacjenci zazwyczaj mogą zaczynać normalnie funkcjonować po kilku tygodniach, ale czas rekonwalescencji zależy od rodzaju operacji i indywidualnej odpowiedzi organizmu.
Trwałość efektów: Operacja może przynieść ulgę i poprawę, ale nie zawsze zapewnia trwałe efekty. Trwała skuteczność zależy od wielu czynników. Z reguły wyleczenie udaje się uzyskać w sposób zachowawczy z zastosowaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej oraz odpowiedniego protokołu rehabilitacji

Z poważaniem,
Dr Paweł Sokołowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Marcin Paul

Marcin Paul

Fizjoterapeuta, Osteopata

Grodzisk Wielkopolski

Edyta Zielińska-Stępa

Edyta Zielińska-Stępa

Fizjoterapeuta

Środa Wielkopolska

Viktor Kotiuk

Viktor Kotiuk

Ortopeda

Warszawa

Maciej Kuś

Maciej Kuś

Fizjoterapeuta

Katowice

Patrycja Kołodziej

Patrycja Kołodziej

Fizjoterapeuta

Wrocław

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Internista, Reumatolog, Alergolog

Nowy Sącz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 36 pytań dotyczących usługi: ostroga piętowa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.