Czy kardiomiopatie roztrzemieniowa można wyleczyć operacyjnie?

1 odpowiedzi
Dzień dobry . Mój brat choruje na kardiomiopatie roztrzemieniową.Miał dwa razy robione pod narkozą elektrowstrząsy .I coraz gorzej się czuje, ma trudności z oddychaniem jest obrzęknięte jak Bania .i czuje się pełny.co tydzień trafia na oddział prokardii w Augustowie i jest tam odwadniania ale po każdym wyjściu czuje się jeszcze gorzej więc chciałam się zapytać czy jego serce uratowała by operacja czy ma tak się męczyć aż do śmierci a ma 41 lat Dziękuję bardzo.
Szanowna Pani, wydaje mi się, że o sprawie Pani brata rozmawialiśmy bezpośrednio telefonicznie - dzwoniła Pani do mnie na numer widoczny na fb. Powtórzę tylko w skrócie na użytek innych użytkowników portalu - ta choroba polegająca na osłabieniu siły skurczu serca i wynikającym z tego powiększeniu serca (czyli właśnie "rozstrzeni") nie ma leczenia operacyjnego, które mogłoby całkowicie usunąć problem; leczenie jest farmakologiczne - tabletki, w okresach zaostrzenia leki dożylne w szpitalu; u niektórych pacjentów wszczepia się stymulator w celu poprawy synchronizacji pracy poszczególnych części serca, u niektórych kardiowerter w celu zapewnienia ratunku na wypadek arytmii grożących śmiercią. Czasem można myśleć o zabiegu na zastawce w celu uszczelnienia niedomykającej się zastawki serca, co może poprawić efektywność pracy osłabionego serca. Jeżeli osłabienie serca w przebiegu kardiomiopatii rozstrzeniowej postępuje mimo opisanego powyżej leczenia, wtedy lekarze rozważają skierowanie pacjenta do operacji przeszczepienia serca - wtedy najlepiej postarać się o skierowanie do jednego z ośrodków wykonujących takie operacje (w Polsce to Zabrze, Katowice, Kraków i Warszawa).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.