Czy karmienie piersią jest niebezpieczne dla płodu?

6 odpowiedzi
Witam, mam roczne dziecko, które 8-9 razy na dobę karmię piersią, chcielibyśmy z mężem starać się o drugie dziecko, proszę o informację, czy są jakieś przeciwskazania, że nie powinnam zachodzić w ciążę póki karmię piersią? czy jest to niebezpieczne dla płodu? czy mogę karmić piersią jedno a z drugim być w ciąży? Pierwsza ciąża przebiegła bez żadnych problemów, urodziłam w terminie, miesiączki mam od 5 miesięcy, nigdy nie poroniłam, wyniki mam dobre (poziom żelaza, itd.), na badaniu gin. też wszystko wyszło ok. Nie chciałabym przerwać karmienia (dopóki moja córka sama nie zrezygnuje z piersi), ale też nie chciałabym zaszkodzić drugiemu dziecku. Czy dziecko, które jest karmione piersią "zabiera" witaminy temu, które jest jeszcze nienarodzone? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
Karmienie piersią w trakcie ciąży nie jest zalecane, gdyż może wywołać skurcze macicy i doprowadzić do poronienia lub porodu przedwczesnego. Oczywiście w małej ciąży jest to mało prawdopodobne , ale im większa ciąża tym większe prawdopodobieństwo wywołania skurczów. Poza tym roczne dziecko spożywa inne pełnowartościowe pokarmy .

Spokojnie może Pani zachodzić w ciążę.Plantacja nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.Zapraszam na wizyte
Ro karmienia piersią to dobry wynik. Jeżeli zajdzie Pani w ciążę podczas laktacji to zalecałbym jednak odstawienie dziecka od piersi i skupienie się na wczesnej ciąży. Osobiście nie znam takich badań i moja sugestia jest bardziej intuicyjna niż oparta na twardych dowodach naukowych. BD
Można planować ciążę przy karmieniu piersią bez zagrożenia dla kole jnej ciąży.
Nie można karmić w czasie ciazy jesle pani planuje ciazy trzeba zakończyć karmieni piersi
Rózne sa opinie na temat karmienia w ciaży , bo karmienie pobudza wydzielanie oksytocyny a ta wyzwala czynnośc skurczową. roczne dziecko nie powinno byc tak często karmione piersia raczej wprowadzać dodatkowe pokarmy.