Czy konieczna jest operacja kolana?

2 odpowiedzi
9 m-cy temu miałam artroskopie kolana-wycięcie łękotki /meniscektomie/.Cały czas kolano mnie boli,zbiera się płyn i mam trudności w chodzeniu Stosuję rehabilitację,ale to nie pomaga.Lekarz stwierdził ,że mam niestabilne kolano i poluzowane więzadła i niezbędna jest operacja.Czy nie ma innej metody leczenia ?
Dzień dobry.
Niestety na podstawie Pani opisu nie jestem w stanie stwierdzić jakie będzie prawidłowe postępowanie, mam zbyt mało danych.
Po 1. Czy podczas artroskopii było stwierdzone uszkodzenie więzadła/więzadeł krzyżowych? - to najlepsze badanie weryfikujące.
2. Czy po artroskopii miała Pani jakiś nowy uraz kolana?
3. Czy ma Pani uczucie niestabilności kolana?
Najlepiej było by zrobić badanie rezonansu magnetycznego kolana celem weryfikacji i ponowna konsultacja ortopedyczna z wynikiem.
Zapraszam w razie chęci konsultacji.

Niezbędna jest operacja, do tego czasu proszę stosować leczenie p/zapalne, p/bólowe i p/obrzękowe (rehabilitacja oraz maści + chłodzenie) oraz wykonywać odpowiednie ćwiczenia w domu. Do czasu operacji można również stosować ortezę na kolano która tymczasowo poprawi stabilność.