Czy konieczna operacja ze stabilizacją kręgosłupa

3 odpowiedzi
Witam.Jestem po trzech operacjach kręgosłupa ledzwiowego,pierwsza endoskopowa i dwie mikrodyscektomie z powodu nawrotowej przepukliny l4 l5.Ostatnia miala miejsce 7 miesiecy temu i ból w miejscu operowanym nie chce odpuscic.Opis rezonansu
Szeroko podstawna przepuklina nawrotowa gr.6-7 min zlateralizowana na stronę lewą znacznie zwęża lewy zachylek boczny konfliktujac ze strukturami nerwowym w jego przebiegu.Dodatkowo widoczne zmiany bliznowato/zrosty obejmujące struktury nerwowe w wejściu do lewego otworu mk.Dodatkowo zmiany zwyrodnieniowe w stawie mk potęgują zwężenie lewego otworu mk (zachowana składowa rezerwa tluszczowa)
Materiał krążka wypukłe sie także w kierunku prawego zachylka mk,gr około 4,5 min i w raz ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie mk zwęża prawy zachylek boczny ,modelujac struktury nerwowe bez ewidentnych cech kompresji.
Lekarz operujacy twierdzi ze jeżeli bóle nie ustapia to konieczna będzie operacja ze stabilizacją.
Proszę o odpowiedź czy rzeczywiście grozi mi operacja ze stabilizacją czy tez nie.
Witam ,do podjęcia decyzji o tym czy powinna Pan/Pani przejść zabieg ze stabilizacją konieczne jest wykonanie dodatkowych badań a także natura dolegliwości, konieczene jest także badanie neurologiczne.
Staszkiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
W przypadku kiedy jest Pan/Pani po 3 operacjach powinno sie najpierw zbadać i obejrzeć zdjecia. Możliwe ze sa mniej inwazyjne metody poradzenia sobie z bólem niz stabilizacja w tym wypadku
Pozdrawiam
Piotr Winkler
Przy takim obrazie i przebiegu też bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu. Stabilizacja transpedikularna i międzytrzonowa (fusion) jest jedną z metod stosowanych między innymi podczas rewizji z powodu nawrotu dyskopatii w przypadku niewydolności segmentu ruchowego (sugeruje to załączony opis rezonansu). Jest kilka metod wykonania zabiegów usztywnienia, różnią się one miejscem wykonania dostępu operacyjnego. W naszym ośrodku preferujemy metody małoinwazyjne, przezskórne. Operacja usztywnienia segmentu ruchowego nie "grozi", a zabezpiecza pacjenta przed kolejnym nawrotem choroby i przewlekłym bólem. Oczywiście, warunkiem kwalifikacji do operacji pozostaje badanie neurologiczne oraz osobista ocena lekarza. Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.